Zmiany w MKS

0
419

Nowy trener, nowi zawodnicy, nowy zarząd – nowa jakość?

Na koniec sezonu IV Ligi piaseczyński MKS uplasował się na wysokiej 6. pozycji, tuż za Pilicą Białobrzegi, co stanowi ich najlepszy wynik w lidze od momentu awansu (w poprzednich sezonach kolejno 11. i 8. miejsce). Po ostatnim gwizdku sędziego w sezonie działacze klubu postanowili dokonać kilku naprawdę znaczących ruchów.

Odejście Gołaszewskiego

Pierwsze decyzje zapadły 12 czerwca, kiedy na walnym zebraniu członków stowarzyszenia zmienił się zarząd klubu. W skład nowych władz weszli: Waldemar Elert, który od 25 lat zajmuje się finansami, Daniel Barcicki, odpowiadający teraz za pion młodzieżowy, oraz trener Karol Kocyk. W zarządzie pozostali na swoich stanowiskach prezes Jacek Krupnik i Jarosław Ludwiniak, wiceprezes do spraw sportowych.

Jakiś czas później ogłoszono wiadomość dotyczącą zmiany trenera biało-niebieskich. Igor Gołaszewski, którego umowa wygasała z końcem czerwca, pożegnał się z klubem. Były piłkarz Polonii Warszawa i Piaseczna zawitał na stadion przy ulicy 1 Maja we wrześniu 2017 roku, zastępując Tomasza Grzywnę. Jego bilans to 54 rozegrane mecze ligowe – 25 wygranych, 8 remisów i 21 porażek.

– W minionym sezonie, mimo stosunkowo wąskiej kadry i sporych problemów z kontuzjami na newralgicznych pozycjach, zajął z ekipą Piaseczna dość wysokie 6. miejsce. Gołaszewski nie bał się stawiać na młodzież, a pod jego okiem w lidze regularnie grali nawet 15-letni piłkarze – poinformował klub na swojej stronie internetowej.

Nowym, a w zasadzie nowym-starym szkoleniowcem Piaseczna został Arkadiusz Modrzejewski. Były trener akademii Piaseczna oraz seniorów wraca do klubu po pobycie między innymi w Pilicy Białobrzegi, Mszczonowiance Mszczonów i Ursusie Warszawa. To bardzo doświadczony trener, który wychował wielu utalentowanych zawodników i posiada ogromną wiedzę szkoleniową.

Powrót Janowskiego

Poza zmianami w zarządzie i w sztabie szkoleniowym MKS od razu przystąpił do transferów. Jako pierwszy do klubu wrócił obrońca/defensywny pomocnik Michał Janowski, wychowanek Piaseczna, który ostatnie lata spędził w Pilicy Białobrzegi. Drugim ogłoszonym transferem był Kamil Gałązka, środkowy pomocnik, również z przeszłością w Piasecznie, do niedawna gracz Mazura Karczew.