Złota Wiktoria

0
436

Zawodniczka z gminy Konstancin-Jeziorna pokonała reprezentantki różnych krajów i sięgnęła po trzy złote statuetki.

W ostatni weekend w belgijskiej miejscowości Ostenda odbyły się zawody Cadet Challenge stanowiące nieoficjalne Mistrzostwa Europy w jeździe szybkiej na rolkach. Znakomity rezultat osiągnęła reprezentująca Polskę zawodniczka z gminy Konstancin-Jeziorna Wiktoria Dąbrowska (UKS Zryw Słomczyn) w swoim międzynarodowym debiucie.

W piątek Wiktoria z czasem 00:00:50.440 awansowała do biegu finałowego Cadet Challenge na dystansie 500 metrów. W finale również okazała się najlepsza i stanęła na najwyższym stopniu podium, pokonując między innymi rywalki z Belgii oraz Portugalii.

Po zwycięstwie na 500 metrów Wiktoria dołożyła kolejne trofeum do swojej kolekcji. Reprezentantka Polski sięgnęła po złoto, wygrywając na punkty w finale zawodów na 3000 metrów. Zwieńczeniem udanego turnieju była jeszcze wygrana na 300 metrów.

– Jeszcze nigdy żaden z reprezentantów naszego kraju nie uzyskał tak dobrych wyników podczas tych zawodów, które są zaliczane do Pucharu Europy oraz są najważniejszymi zawodami dla tej kategorii wiekowej na naszym kontynencie! – czytamy na stronie PZSW.

Gratulujemy sukcesu!