Zbiórka dla RKS Mirków Konstancin-Jeziorna

0
624

Za zebrane fundusze klub będzie mógł zakupić sprzęt treningowy dla drużyny oraz pokryć koszty związane z organizacją meczów ligowych.

W swoim pierwszym sezonie ligowym po reaktywacji RKS Mirków spisał się znakomicie, zajmując drugie miejsce w tabeli (z identycznym dorobkiem punktowym co pierwsza Wilga II Garwolin) i awansując z B-klasy do wyższej ligi. Miniony sezon dostarczył kibicom z gminy Konstancin-Jeziorna naprawdę mnóstwa emocji i chwil radości z wygranych starć. Klub przygotowuje się teraz do najbliższych rozgrywek A-klasy, a wszyscy sympatycy klubu z tradycjami mogą wesprzeć RKS w działaniu.

Środki na najbliższy sezon

Drużyna z Mirkowa uruchomiła na jednym z portali zbiórkę pieniędzy, która ma na celu zebranie funduszy potrzebnych do dalszego rozwoju ekipy z Konstancina-Jeziorny.

– W zeszłym roku przed startem rozgrywek prosiliśmy Was o pomoc w reaktywacji klubu. Udało nam się zebrać wtedy 4481 złotych. Cała ta kwota została przeznaczona na zakup sprzętu treningowego, meczowego dla drużyny, opłat związanych z rozgrywkami w Klasie B. Dziś prosimy Was o wsparcie klubu na sezon 2021/22. Ze względu na wywalczony awans koszty związane z organizacją meczów trochę nam wzrosną. Dodatkowo rzeczy, które zakupiliśmy w zeszłym roku, pod wpływem użytkowania również wymagają wymiany. Chcemy cały czas dalej rozwijać klub RKS „1923 Mirków”, więc zachęcamy Was do wsparcia naszej zrzutki – piszą organizatorzy.

Jak dodaje Prezes RKS-u Jakub Główczyński, pieniądze nie są przeznaczane na wynagrodzenia trenera i zawodników, a wręcz przeciwnie – to każdy zawodnik w klubie opłaca składkę członkowską. Nikt nie czerpie dochodów z gry, piłkarze wychodzą na boisko wyłącznie dla własnej przyjemności grania w piłkę nożną i reprezentowania najbardziej zasłużonego klubu w Konstancinie. A ponadto, w szaliku klubowym, mogą nieść pomoc innym.

Grają na boisku i pomagają potrzebującym

Przypomnijmy, że zarząd oraz zawodnicy Mirkowa bardzo często sami angażują się w różne akcje pomocy – między innymi poprzez udostępnianie zbiórek charytatywnych, przekazywanie gadżetów klubowych na licytacje, a także organizowanie paczek dla potrzebujących dzieci z gminy. Za każdym razem dołącza do nich duża społeczność sympatyków klubu.

Link do zbiórki można znaleźć w tym miejscu: https://zrzutka.pl/49k53v. Osoby, które wpłacą 150 złotych i więcej, otrzymają limitowany medal za wywalczenie awansu do A-klasy.

Czytaj również: Kompostownia w zawieszeniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię