Zabrakło niewiele

913

Gol w ostatniej minucie pozbawił piłkarzy MKS dwóch punktów. Piaseczno dalej w czołówce tabeli.

Pracowity tydzień piłkarzy klubu MKS Piaseczno rozpoczął się w środę od pucharowego starcia z rezerwami Legionovii Legionowo. Ekipa ze stadionu przy ulicy 1 Maja kolejny raz postawiła na młodzież (w składzie drużyny wystąpiło tylko trzech pełnoletnich graczy!), co dało oczekiwany efekt. Pierwsze trafienie padło w 61. minucie, kiedy Michał Koszela zagrał prostopadłą piłkę do Aleksandra Wiśniewskiego, a ten idealnie wykończył akcję golem. Nieco później na 2:0 podwyższył Patryk Dąbkowski i MKS mógł cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. Piaseczyńska młodzież kończyła mecz w 10, gdyż z kontuzją musiał zejść Aleksander Wiśniewski, a limit zmian został wyczerpany.

16 października MKS zagra w ćwierćfinale z kimś z zestawu: Mszczonowianka Mszczonów, Huragan Wołomin, Błonianka Błonie, Victoria Sulejówek, Bug Wyszków, Drukarz Warszawa lub Escola Varsovia.

Po rywalizacji pucharowej w ostatnią sobotę pierwszy zespół Piaseczna rozgrywał także mecz ligowy. Podopieczni trenera Arkadiusza Modrzejewskiego walczyli na wyjeździe z Oskarem Przysucha.

MKS od początku atakował rywala. Swoich szans szukali Bartosz Orłowski i Kamil Matulka. W 9. minucie meczu ten drugi zakończył akcję Piaseczna bramką i MKS szybko wyszedł na prowadzenie. Chwilę potem do głosu doszli gospodarze, którzy wyrównali stan gry. Następnie Piaseczno kolejny raz strzeliło gola, a strzelcem z rzutu wolnego okazał się Kamil Ziemnicki. Świetny mecz tego zawodnika; wcześniej zanotował asystę przy trafieniu Kamila Matulki.

W drugiej połowie lepszy był Oskar, ale wynik dalej wynosił 1:2. Kiedy wydawało się, że uda się dowieźć zwycięstwo do końca, Patryk Dąbkowski w 90. minucie popełnił faul w polu karnym i sędzia odgwizdał jedenastkę. Karnego na gola zamienił Tomasz Janiszewski i mecz zakończył się rezultatem 2:2.

MKS dalej znajduje się na szczycie tabeli IV Ligi – podobnie jak liderujące rezerwy Radomiaka Radom i Błonianka Błonie, posiada na swoim koncie 20 punktów. Następny mecz ligowy w niedzielę 13 października o godzinie 11.00 na stadionie w Piasecznie. Rywalem będzie Żyrardowianka Żyrardów.