Żabi bieg

0
275

W niedzielę 3 września odbyła się kolejna edycja imprezy biegowej Frog Race.

Frog Race to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w powiecie piaseczyńskim. Wydarzenie ma na celu propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz promocję Parku Chojnowskiego, miasta Piaseczno i Żabieńca.
Tegoroczna, IX edycja, odbyła się w niedzielę 3 września, tradycyjnie na Zimnych Dołach w Żabieńcu. Organizatorzy zadbali o biegi dla każdej grupy wiekowej – młodsi startowali na dystansach 100 m, 200 m, 400 m, 800 m i 1 000 m. Dla starszych przygotowano dłuższe trasy – 5 km, 10 km oraz spacer Nordic Walking na 5 km. Choć pogoda nie dopisywała, deszcz spowodował, że trasa biegu zmieniła się w błotnisty i śliski tor przeszkód, zawodnicy i tak licznie stawili się na starcie, a potem ze śmiechem oglądali swoje świeżo „przyozdobione” stroje. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal z tradycyjną żabą, a na najszybszych czekały atrakcyjne nagrody – puchary i podarunki od sponsorów: Lirene, Floslek, Beko, Piekani, cukierni Krzosek, Memexa, Serwis BOX, Decathlonu i Szkółki Roślin Ozdobnych w Żabieńcu. Zawodnicy otrzymali także pamiątkowe koszulki z tegorocznego biegu.
– Pomimo niezbyt sprzyjającej aury Frog Race uważamy za bardzo udany, jak zwykle na tego typu biegach dzieci wypełniły swoje zadanie i stanęły na starcie. Dorośli uczestnicy mieli ułatwione zadanie, bo zmagali się tylko z błotem, a nie z obficie padający deszczem. IX Frog Race uważamy za typowo Żabi Bieg – mówi Wiesław Paradowski ze Stowarzyszenia Kondycja.
W biegu na 5 km triumfowali Bartosz Kucharski i Aleksandra Płocińska. W biegu na 10 km najszybsi byli Daniel Mikielski, a wśród pań Anna Struska-Gątkowska. Nie zabrakło też wyróżnień specjalnych – dla najlepszych zawodników pochodzących z Żabieńca oraz ekipy wręczającej nagrody zawodnikom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię