Z Baniochy do Baniochy

0
286

Transfer na linii amatorska liga Football For Fun – A-klasa.

Duże wzmocnienie w Orle Baniocha. Klub, który obecnie z 33 punktami zajmuje pozycję lidera A-klasy (tuż za nim z 30 oczkami Okęcie Warszawa i GLKS Nadarzyn), postanowił sięgnąć po zawodnika prezentującego ostatnio swoje umiejętności w amatorskiej lidze Football For Fun.

Marcin Fąfara to 36-letni obrońca, który swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w drużynie MKS Piaseczno. Następnie przeszedł do Sparty Jazgarzew, gdzie spędził aż 14 lat, a później występował w barwach klubu z Baniochy. Ostatnie sezony już zaś gra na piaseczyńskim orliku w barwach ekipy FC Baniocha.

Zgodnie ze statystykami ze strony amatorskiej ligi, w sezonie 2016 Fąfara wystąpił w 11 spotkaniach, na boisku spędził 550 minut, w trakcie których zdobył 7 bramek i zanotował 3 asysty. Rok później zagrał w 8 meczach, ale jego liczby wyglądały o wiele lepiej – 13 goli i 11 asyst. W rozgrywkach 2018 nowy piłkarz Orła zaliczył 700 minut, 8-krotnie trafił do siatki rywali i aż 15 razy dogrywał piłkę kolegom z zespołu. W tym okresie dostał tylko 2 żółte kartki.

– Jak sam mówi, cechuje go doświadczenie, twarda gra oraz waleczność, a swoją grą chce dostosować się do poziomu naszych kibiców: „Podoba mi się, że żyją tym, co się dzieje w klubie, dopingiem przewyższają tę ligę, a my z boiska będziemy chcieli im dorównać” – powiedział nowy nabytek Orła oficjalnej stronie klubowej.