Wysokie porażki

287

Przeciwnicy nie oszczędzali drużyn z naszego powiatu…

Czarny był to weekend dla zespołów piłkarskich z powiatu piaseczyńskiego. Kilka wysokich porażek z pewnością zapadło w pamięć zawodnikom biegającym po lokalnych boiskach. Najwyższe porażki zanotowały kluby z Piaseczna i Konstancina.

Zajmujący obecnie szóstą lokatę w IV Lidze MKS Piaseczno miał bardzo trudne zadanie, ponieważ mierzył się na wyjeździe z najlepszą ekipą w stawce, czyli Pogonią Grodzisk Mazowiecki, która pewnie zmierza po awans do III Ligi. Piłkarze z Grodziska Mazowieckiego nie oszczędzali podopiecznych trenera Igora Gołaszewskiego i pokonali Piaseczno aż 6:1. Gospodarze prowadzili już w 13 minucie za sprawą trafienia samobójczego jednego z graczy MKS-u. W pozostałych meczach IV Ligi Perła Złotokłos przegrała 0:3 z Raszynem, a Sparta Jazgarzew zremisowała 1:1 z rezerwami Znicza Pruszków.

Jeszcze więcej bramek stracili gracze klubu KS Konstancin. Osłabieni kadrowo konstancinianie pojechali do Rembertowa, by rozegrać mecz z Gromem Warszawa. Zespół kończył mecz w 8, a spotkanie zakończyło się wynikiem… 20:0 (to nie jest błąd). W derbach MKS-u II Piaseczno z Laurą Chylice triumfowali zaś ci pierwsi, wygrywając 2:0.

Niewesoło było także w A-Klasie. Walczący o awans Orzeł Baniocha spadł na trzecią pozycję w tabeli po wyjazdowej przegranej 0:3 z Okęciem Warszawa. Jedność Żabieniec zremisowała u siebie 3:3 z Walką Kosów, a Nadstal Krzaki Czaplinkowskie również podzielił się punktami z Anprelem Nowa Wieś (2:2). FC Lesznowola przegrała na wyjeździe z rezerwami Gromu Warszawa 4:5.