Wyjątkowy talent do rysowania

0
195

O byłym piłkarzu Piaseczna pisały największe portale plotkarskie w kraju.

Damian Pracki to 29-letni obrońca, który obecnie reprezentuje barwy Hutnika Warszawa. W sezonach 2010/2011 oraz 2011/2012 wychowanek Wisły Płock zakładał trykot wówczas III-ligowego KS Piaseczno. Dla klubu ze stadionu przy ulicy 1 Maja rozegrał łącznie 47 meczów w III lidze i odszedł do Hutnika, z którym nie rozstaje się do dziś (obecnie na wypożyczeniu w Marcovii Marki). Niewiele osób wie, że zdolny zawodnik posiada również inne umiejętności, a przede wszystkim… talent do rysowania.

„Narysował Małgorzatę Rozenek jako postać z Simpsonów. Na jej reakcję nie musiał długo czekać. Marzenia się spełniają” – tego typu nagłówki kilka dni temu opanowały największe polskie portale rozrywkowe i plotkarskie. Wszystko za sprawą rysunku Damiana Prackiego, którego inspiracją była ciężarna Rozenek. Były piłkarz Piaseczna stworzył jej podobiznę w klimacie kreskówki „The Simpsons”. Perfekcyjna Pani Domu nie ukrywała swojego entuzjazmu i chętnie podzieliła się nim ze swoimi fanami na Instagramie.

– Nowy członek obsady. Marzenia się spełniają – napisała gwiazda.

Plejada gwiazd

Twórczość Damiana Prackiego opiera się głównie na wizerunkach znanych osób jako postaci z „The Simpsons”. Na jego profilu na Instagramie – @worldbycartoon – możemy odnaleźć między innymi: Maffashion, Olę Ciupę, Jakuba Rzeźniczaka, Kamila Grosickiego, Deynn, Mariusza Pudzianowskiego i Kubę Wojewódzkiego. Wszystkie wyglądają zupełnie jak z kultowego serialu autorstwa Matta Groeninga.

– Pasją do rysowania zaraziłem się dwa lata temu. Przez przypadek trafiłem na konto youtube’owe chłopaka, który rysował, to były takie tutoriale. Pomyślałem, że też to mogę robić i tak zacząłem przygodę z rysowaniem. Robię to w ramach hobby, odstresowania po pracy – powiedział piłkarz oficjalnej stronie na Facebooku klubu MKS Piaseczno.

– Osoby, które rysuję, są z różnych branż. Na początku rysowałem portrety cyfrowe, czyli twarze, popiersia lub całe postacie, a aktualnie rysuję gwiazdy i osoby prywatne w stylu simpsonowym – dodał.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne prace artysty.