Wrócił Memoriał Rosłona [FOTO]

0
715

To jedyne takie wydarzenie sportowe w tym roku – Memoriał Rosłona, choć w innym terminie niż pierwotnie planowano, zgromadził wielu znakomitych lekkoatletów.

Memoriał Rosłona zainaugurowany został w 2018 roku. To wyjątkowe zawody sportowe poświęcone pamięci Sławomira Rosłona – wychowawcy wielu pokoleń biegaczy i prekursora lekkiej atletyki na terenie gminy Piaseczno. Od tamtego czasu Stadion Miejski GOSiR w Piasecznie regularnie przyciąga na swoją bieżnię najlepszych biegaczy średnio i długodystansowych z Polski i nie tylko. Tegoroczna impreza pierwotnie planowana była na czerwiec, ale z powodu pandemii koronawirusa musiała zostać przełożona na inny termin. Ostatecznie mistrzostwa mogły dojść do skutku i w niedzielę mieliśmy prawdziwy spektakl dla fanów lekkiej atletyki.

Pogoda dopisała – nie padało, a temperatura była idealna do biegania. Ze względu na pandemię III Memoriał Sławomira Rosłona odbywał się w dwóch sesjach. Od godziny 14 trwał Mazowiecki Mityng dla dzieci. Dzieci i młodzież w kategoriach U12 i U14 rywalizowali na następujących dystansach: 60 metrów, 100 metrów, 300 metrów i w finale 8×50. Następnie rozpoczął się Memoriał. Profesjonaliści z całego kraju, zawodnicy licencjonowani Polskiego Związku Lekkiej Atletyki mierzyli się na długościach: 100 metrów, 300 metrów, 600 metrów, 1000 metrów. W finałach kobiety i mężczyźni walczyli o medale, pokonując dystanse 100 metrów, 4×100, 800 metrów. Na koniec zmagań biegowych odbył się bieg kobiet na 5000 metrów i 2 biegi mężczyzn na 5000 metrów.

Organizatorem wydarzenia było piaseczyńskie Stowarzyszenie Kondycja i Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie. Memoriał wspiera Gmina Piaseczno, Powiat Piaseczyński oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki. Patronem medialnym imprezy był „Przegląd Piaseczyński”.

Czytaj także: Święto Koni w Tarczynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię