Wielki turniej piłki

217

Impreza odbędzie się pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W najbliższy piątek 17 maja odbędzie się XXIV Turniej Piłki Nożnej Dzieci do lat 13 im. Kazimierza Górskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Rywalizacja toczyć się będzie na Stadionie Miejskim przy ulicy Wojska Polskiego w Górze Kalwarii. Mecze mają trwać od godziny 9.00 do 16.00. Organizatorem zawodów piłkarskich jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii, a także dwa lokalne kluby – MKS Korona Góra Kalwaria oraz KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie.

Turniej skierowany jest do dzieci z roczników 2006 i młodszych. Wezmą w nich udział reprezentanci uczniowskich klubów sportowych i drużyn szkolnych. Mecze będą rozgrywane na boiskach do piłki ręcznej, a zawodnicy wystąpią w 5-osobowych składach (4 w polu plus bramkarz). Zespoły rywalizują w grupach w systemie „każdy z każdym”, a następnie przechodzą do ćwierćfinałów. Dla zwycięzców przewidziano nagrody – w tym Puchar Burmistrza dla najlepszej ekipy turnieju.

Turniej posiada bogatą historię – wśród dziewczynek jako pierwsze triumfowały w 2000 roku piłkarki drużyny UKS Zryw Potworów, a w rywalizacji chłopców w 1996 roku wygrała ekipa MKS-u Narew Ostrołęka. W ubiegłym roku wygrały zawodniczki zespołu Huta Mińska i reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 2 w Górze Kalwarii.

– Pragniemy nadmienić, że jest to turniej z tradycjami, któremu przez wiele lat patronował Trener Tysiąclecia. Od dziesięciu lat impreza nosi imię niezapomnianego Kazimierza Górskiego. Był on nie tylko wspaniałym trenerem, ale i znakomitym wychowawcą, który kochał ludzi, a szczególną opieką otaczał młodych adeptów piłki nożnej – mówią organizatorzy.