Wielki puchar karate

0
261

W zawodach wystartowało prawie 300 zawodników z całego województwa. Trybuny pękały w szwach od kibiców.

 

W sobotę 24 marca w hali sportowej w Centrum Sportu przy ul. Kwiatowej w Mysiadle odbył się Puchar Mazowsza w Karate Tradycyjnym – prestiżowe zawody organizowane przez Mazowiecki Związek Karate Tradycyjnego oraz Mazowieckie Stowarzyszenie Karate Tradycyjnego Ai-do.

– Celem zawodów jest przygotowanie zawodników do startu w najważniejszych imprezach o zasięgu ogólnopolskim, podnoszenie poziomu technicznego zawodników stanowiących zaplecze kadry województwa, wyłonienie kadry wojewódzkiej na dany rok, a także propagowanie karate tradycyjnego na najwyższym poziomie technicznym. Puchar Mazowsza w Karate Tradycyjnym jest jednocześnie turniejem eliminacyjnym do Ligi Mazowieckiej – powiedziała nam Agnieszka Matusiak. – W zawodach startuje prawie 300 zawodników z całego województwa mazowieckiego, w tym 82 osoby z Piaseczna i okolic. Są to dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat. Zawodnicy startują w konkurencjach indywidualnych i drużynowych. W sumie jest 35 konkurencji (zawodnicy podzieleni są ze względu na wiek, płeć oraz zaawansowanie).

Impreza zgromadziła w hali mnóstwo uczestników, a także rodziców, którzy gorąco dopingowali swoje pociechy. Trybuny były wypełnione po brzegi.

Na matach nie zabrakło emocji. Całe zawody stanowiły zaś idealne podsumowanie ciężkiej pracy, jaką wkładają w karate młodzi, ambitni zawodnicy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię