Wielki Memoriał Rosłona

96

Impreza poświęcona trenerowi, który wychował wiele pokoleń biegaczy, to ogromne wydarzenie dla całego miasta. W wydarzeniu wezmą udział zawodnicy z Polski i z zagranicy.

 

W niedzielę 20 maja, na bieżni lekkoatletycznej Stadionu Miejskiego GOSiR w Piasecznie, odbędzie się jedyne takie wydarzenie sportowe w tym roku – I Memoriał Sławomira Rosłona w lekkiej atletyce. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie wieloletniego działacza sportowego, którego śmiało można określić twórcą piaseczyńskiej lekkoatletyki. 16 marca Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno podpisał porozumienie z prezesem zarządu Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki oraz prezesem Stowarzyszenia „Kondycja”. Partnerami memoriału są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Lekkoatletyki, Powiat Piaseczyński oraz GOSiR Piaseczno.

„Prekursor lekkiej atletyki”

– Pan Sławomir Rosłon był wychowawcą wielu pokoleń biegaczy i prekursorem lekkiej atletyki na terenie naszej gminy. Cieszę się, że dzięki współpracy z Warszawsko-Mazowieckim Okręgiem Związku Lekkiej Atletyki oraz Stowarzyszeniem „Kondycja” będziemy mogli uczcić jego pamięć, a jednocześnie uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu sportowym – mówi burmistrz Zdzisław Lis.

Zawody będą międzypaństwowe – wezmą w nich udział zarówno zawodnicy z naszego kraju, jak i z zagranicy. Absolutną nowością będzie sztafeta 4 x 80 metrów przez płotki, która zostanie rozegrana po raz pierwszy w Polsce oraz w Europie. W biegach głównych na bieżni dystans wynosić będzie 800 metrów. Organizatorzy spodziewają się, że w imprezie weźmie udział około 500 zawodników! Na osoby, które nie będą brać udziału w zawodach, tylko postanowią wybrać się na stadion, żeby wspierać swoich znajomych i rodzinę, czekać będzie strefa kibica.

„Uczta dla ludzi królowej sportu”

Pod wrażeniem memoriału jest znany wszystkim Polakom Prezes WMOZLA, złoty medalista igrzysk olimpijski Tomasz Majewski.

– Jest mi niezmiernie miło objąć patronatem honorowym takie przedsięwzięcie. Wielkie uznanie i podziękowanie za zorganizowanie tak pięknej imprezy, jaką jest Memoriał Sławomira Rosłona. Życzę, aby był to początek realizacji dobrego pomysłu i corocznej uczty dla ludzi królowej sportu, kochających lekkoatletykę oraz dla kibiców mających szacunek i podziw dla wielkiego wysiłku uczestników – powiedział słynny kulomiot.

Dyrektor memoriału, Wiesław Paradowski zauważa z kolei, że wydarzenie stanowi doskonałą okazję do pokazania szerszej publiczności, jak prezentuje się piaseczyński obiekt.

– Impreza poświęcona pamięci naszego trenera to ogromne wydarzenie dla miasta Piaseczno ze względu na jego międzynarodową rangę oraz zaszczytne audytorium, jakim są niewątpliwie nasi goście – zawodnicy z Polski i zagranicy, trenerzy, działacze sportowi oraz sponsorzy. Memoriał to również okazja do pochwalenia się wspaniałym obiektem, jakim jest nasz stadion lekkoatletyczny – powiedział Wiesław Paradowski.

20 maja  zapraszamy wszystkich serdecznie na stadion! Imprezie towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci; zjeżdżalnie i tor przeszkód.