Wielki finał w pływaniu

0
566

MKS Piaseczno reprezentowało 18 zawodników i zawodniczek, a wśród nich ci, którzy zajęli czołowe miejsca.

W sobotę 12 czerwca na basenie CRS WUM w Warszawie odbyły się ogólnopolskie, finałowe zawody cyklu „Od Młodzika Do Olimpijczyka” – OMDO. Wzięło w nich udział 444 zawodników z 82 klubów z całego kraju, a w kompletnym cyklu składającym się z 5 zawodów eliminacyjnych i finału wystąpiło łącznie ponad 1000 sportowców. Aby dostać zaproszenie, należało po eliminacjach znaleźć się w czołowej 16-ce w roczniku w danej konkurencji. Swoją reprezentację w wielkim finale miał klub MKS Piaseczno, w barwach którego wystartowało 18 zawodników i zawodniczek. Osiągnęli świetne wyniki.

Na początku wręczono statuetki dla najlepszych pływaków w klasyfikacji generalnej po eliminacjach. Wyróżnienia za cały cykl zawodów sezonu 2020/2021 otrzymali: Michalina Ługowoj (2. miejsce, rocznik 2012), Maja Lesińska (3. miejsce, rocznik 2009) i Paweł Susabowski (3. miejsce, rocznik 2011). Następnie przeszliśmy do zmagań na basenie.

Czytaj także: Historyczny sukces

W wyścigu sztafet 8×50 metrów stylem dowolnym zespół MKS z trenerem Gabrielem Turczyńskim na pierwszej zmianie wywalczył 4. miejsce. Później odbyły się konkurencje indywidualne w rocznikach. Wszyscy reprezentanci Piaseczna pokazali wysoką formę. Złote medale zdobyły: Oliwia Przybylska (100 metrów stylem klasycznym) i Michalina Ługowoj (50 metrów stylem klasycznym), która dołożyła do tego także srebrny krążek (50 metrów stylem motylkowym). Srebro wywalczył również Paweł Susabowski (50 metrów stylem grzbietowym), a po brąz sięgali: Zuzanna Burza (100 metrów stylem klasycznym) oraz Tymon Mrówka (100 metrów stylem klasycznym). W statystyce medalowej MKS Piaseczno zajął wysokie 7. miejsce na 82 kluby. Imponująco wygląda również dorobek medalowy podczas całego cyklu.

sport, pływanie, Piaseczno, MKS Piaseczno
Walka reprezentantów MKS Piaseczno o medale podczas OMDO (Fot. Mkspiaseczno.pl)

Czytaj także: Sukcesy piaseczyńskich pływaków

Czekają na GRAND PRIX Piaseczna

– W czasie całego OMDO 2020/2021 MKS PIASECZNO reprezentowało w sumie 39 zawodników, w tym 20 dziewcząt i 19 chłopców. Nasi zawodnicy zdobyli 35 medali, pobili wiele rekordów życiowych i zdobyli masę doświadczenia, które na pewno wykorzystają w kolejnych swoich startach. Ze wszystkich jesteśmy niezwykle dumni. Gratulacje należą się trenerom Gabrielowi Turczyńskiemu, Kamilowi Szulikowi i Jakubowi Sobali za godziny spędzone na treningach i na zawodach, które odbywały się w weekendy – informuje MKS Piaseczno.

Gratulujemy i życzymy jak największej liczby medali. Kolejne zawody z cyklu OMDO ruszą jesienią. Zanim to jednak nastąpi, po 2 tygodniach przerwy na regenerację, pływaków z Piaseczna czeka jubileuszowe GRAND PRIX Piaseczna z okazji 10-lecia istnienia sekcji pływackiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię