Wielka gala sportu

0
273

Jak co roku wyróżniono najlepszych sportowców, trenerów oraz działaczy z terenu gminy. Dzięki nim sport w Piasecznie rośnie w siłę.

W miniony piątek na sali gimnastycznej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji na stadionie w Piasecznie tradycyjnie odbyła się uroczysta gala sportu. Sala wypełniła się po brzegi – przybyło wielu znanych w Piasecznie i okolicach sportowców, trenerów, działaczy, przedstawicieli klubów oraz przedstawicieli lokalnej władzy. Nie zabrakło oczywiście oprawy muzycznej. Wydarzenie, które odbywa się co roku, ma na celu podsumowanie wyników sportowych w gminie oraz wyróżnienie osób, dzięki którym sport w Piasecznie się rozwija.

– Na tej sali są sami zwycięzcy. Mam nadzieję, że będziemy wspólnie wygrywali przez kolejne pięć lat i uda nam się zrealizować to wszystko, o czym mówiliśmy rok temu, prezentując podsumowanie ubiegłorocznej kadencji, a zapowiadając to, co chcemy zrobić w kolejnych latach w Piasecznie. Tego wszystkim państwu już dzisiaj życzę, bowiem początek roku, więc właściwie możemy sobie takie życzenia noworoczne złożyć – powiedział zgromadzonym Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz.

– Przyjmijcie państwo oczywiście gratulacje, podziękowania za sukcesy, które miały miejsce w roku ubiegłym. Za to wszystko dziękujemy. Dziękuję zawodnikom za to, że są, że realizują nie tylko swoje pasje, bo od tego jest gmina Piaseczno – jest gminą mieszkańców, którzy chcą i potrafią realizować swoje pasje – ale także dlatego, że dajecie wzór wszystkim innym, promując zdrowy tryb życia i gminę – dodał włodarz Piaseczna.

Następnie przeszliśmy do najważniejszej części wydarzenia, czyli do wyróżnień. Statuetki wręczano w następujących kategoriach: nadzieja sportowa, najbardziej usportowiona szkoła, klub sportowy, działacz, zawodnik, sponsor, trener oraz stypendysta. Nagrody otrzymali między innymi zawodnicy oraz przedstawiciele piaseczyńskiego Stowarzyszenia Kondycja, sportowcy Grawitacji, a także wiele, wiele innych osób i klubów sportowych, których nie sposób wymienić w jednym tekście.

Wszystkim wyróżnionym w trakcie piaseczyńskiego święta sportu serdecznie gratulujemy i życzymy, by w 2019 roku osiągnęli jeszcze więcej, jednocześnie promując sport w gminie.