Więcej drużyn z Konstancina w B-klasie. Derby już w pierwszej kolejce

0
410

Pierwsze takie derby w B-klasie od dłuższego czasu – już w weekend 8-9 sierpnia na murawie staną naprzeciwko siebie zawodnicy dwóch najbardziej znanych konstancińskich ekip.

Sezon 2020/2021 w warszawskiej B-klasie dostarczy wielu emocji kibicom z gminy Konstancin-Jeziorna. Do tej pory fani lokalnej piłki nożnej w uzdrowisku mogli zadowolić się jedynie futbolem juniorskim, gdyż w poprzednim sezonie żaden z klubów nie wystawił do gry ekipy seniorów. Tym razem futbol w B-klasie prezentować będą aż trzy zespoły.

Niedawno reaktywowany RKS Mirków wraca na lokalne boiska po aż 7 latach nieobecności, kiedy to klub połączył się ze Skrą Konstancin, tworząc KS Konstancin. Zespół będzie rozgrywać swoje mecze na stadionie w Żabieńcu, a z zespołem trenuje wielu zawodników znanych z lokalnych muraw – między innymi: pełniący jednocześnie funkcję prezesa klubu Jakub Główczyński, Paweł Kopera, Karol Kot, Piotr Barcikowski, Adam Mikołajczak i Michał Madeński, który do niedawna szkolił seniorów KS Konstancin. Piłkarzy poprowadzi do walki o zwycięstwa trener Edward Brzeziński.

Drugą konstancińską ekipą, której również dawno nie widzieliśmy w seniorskich rozgrywkach, jest Kosa Konstancin. Gracze ze stadionu przy ulicy Bielawskiej w sezonie 2015/2016 występowali w tzw. „Serie A”, czyli szczebel przed B-klasą. Piłkarze ze szkółki piłkarskiej Romana Koseckiego wycofali się z ligi po 21. kolejce.

Absolutną nowością w rozgrywkach będzie Urzecze Gassy. Wcześniej w Gassach występowała drużyna GC United. Ostatnio zespół zmierzył się w meczu sparingowym z Kosą. Wyrównane wyjazdowe spotkanie zakończyło się remisem 3:3. W niedzielę 26 lipca o godzinie 16 Urzecze zagra z kolei sparing na swoim boisku z Jednością Warszawa.

Na inaugurację ligi w weekend 8-9 sierpnia zaplanowano derby Konstancina, w których Kosa zmierzy się u siebie z RKS-em Mirków. Urzecze zagra zaś na wyjeździe z Sokołem Kołbiel. W lidze konstancińskie zespoły podejmą również takie kluby jak: SF Wilanów, Champion FC Otwock, Orzeł Parysów i rezerwy Orła Baniocha.

Czytaj także: Orzeł wylądował… w okręgówce! Znakomity finisz piłkarzy z Baniochy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię