Walczyli o mistrzostwo powiatu

77

Zwycięzcą XVII Memoriału Walentego Kazubka została drużyna z Raszyna. Podczas turnieju nie brakowało emocji.

W minioną niedzielę 27 stycznia w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie odbył się Memoriał im. Walentego Kazubka. Halowy turniej piłki nożnej, mający na celu upamiętnienie honorowego obywatela Piaseczna i założyciela Ludowego Klubu Sportowego „Jedność” w Żabieńcu, co roku przyciąga najlepsze drużyny piłkarskie z powiatu piaseczyńskiego. Lokalne ekipy zawzięcie walczą o tytuł mistrza powiatu. Na trybunach pojawiło się wielu kibiców, którzy w przerwach między spotkaniami mogli sprawdzić się w konkursie rzutów karnych.

W tym roku w zawodach wzięło udział 9 zespołów: MKS Piaseczno, Perła Złotokłos, KS Raszyn, KS Orzeł Baniocha, Sparta Jazgarzew, Walka Kosów, Laura Chylice, reprezentacja amatorskiej ligi piłki nożnej Football For Fun i oczywiście gospodarze, czyli Jedność Żabieniec. Mecze toczyły się w dwóch grupach, po czym 8 drużyn wchodziło do ćwierćfinałów.

W grupie A najwięcej punktów zdobyła Laura Chylice, wygrywając wszystkie swoje spotkania. Bardzo dobrze spisała się ekipa F4F, która trzy swoje mecze zakończyła wynikiem 2:0 (z Raszynem, Piasecznem i Walką Kosów), ulegając jedynie wspomnianej Laurze. W grupie B bezkonkurencyjny był Orzeł Baniocha. Zespół z gminy Góra Kalwaria zgromadził na swoim koncie 7 punktów, remisując jedynie z gospodarzami. Dodajmy, że przez cały turniej piłkarzy z Baniochy dopingowała głośno grupa kibiców, którzy zawsze mocno wspierają swoich ulubieńców.

Po rozegraniu meczów ćwierćfinałowych i półfinałowych w ścisłym finale zameldowały się zespoły Orła i Raszyna. Najważniejszy mecz turnieju zakończył się wynikiem 4:1 dla Raszyna.