Walczyli na Narodowym

0
289

Zawodnicy otrzymali medale, które wręczył im były gwiazdor hokeja na lodzie Mariusz Czerkawski.

Pod koniec lutego na lodowisku w Parku Zdrojowym odbyły się gminne eliminacje do zawodów o nazwie „Mistrzowie Białego Orlika” – ogólnopolskiego turnieju skierowanego do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, mającego na celu aktywizację dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz promocję aktywnego spędzania czasu. W eliminacjach wystartowało osiem zespołów, a zawody obserwował były hokeista amerykańskiej ligi NHL Mariusz Czerkawski. Celem zawodników było w jak najkrótszym czasie pokonać na łyżwach tor przeszkód.
W lokalnych eliminacjach triumfowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Konstancinie-Jeziornie, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy. Poza „pudłem” znalazły się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1, aczkolwiek one również trafiły do kadry na zawody ogólnopolskie.
Dwa dni po zmaganiach w Parku Zdrojowym na Stadionie Narodowym w Warszawie rozegrane zostały Mistrzostwa Białego Orlika. W zawodach udział wzięły razem 24 zespoły. Tor przeszkód naprawdę nie należał do najprostszych – uczniowie musieli poradzić sobie między innymi z przejściem nad belkami, przejazdem pod przeszkodą i slalomem. Naszą gminę reprezentowali: Joshua Weber, Mateusz Kopyt, Krzysztof Kijo, Wiktoria Jaworska, Anna Wyszogrodzka, Antoni Doromiejczuk i Alicja Śliwka.
Konstancin zdołał bez problemów przejść do drugiego etapu, jednak na nim zakończył swój udział w rywalizacji. Młodzi uczniowie z całą pewnością mogą być dumni z tego, co pokazali. Pierwszą lokatę zajęła ekipa z Mikołowa, drugie Oleśnica, a trzecie Elbląg. Każdy zawodnik, bez względu na miejsce, otrzymał medal.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię