Walczyli ku pamięci poległych

0
334

Złożyli hołd bohaterom, walcząc na ringu. Dorobek medalowy naprawdę robi wrażenie.

W sobotę 21 września zawodnicy klubu Axendor Kickboxing Team – Bąkowski Fight Club wzięli udział w turnieju „Bitwa Mławska”, odbywającym się z okazji 80. rocznicy Bitwy pod Mławą, która rozegrała się we wrześniu 1939 roku.

– Chcieliśmy złożyć hołd bohaterom i właśnie dlatego tam zmierzyliśmy się ze swoimi słabościami. Oni walczyli za nas, my wczoraj ku ich pamięci. Na ringu i matach zostawiliśmy tam zaangażowanie, pot, krew, serce i ducha walki. To coś więcej niż znicz i kwiaty, bo kosztuje wiele energii – mówi kierujący klubem Piotr Bąkowski, mistrz świata w kickboxingu.

Zawodnicy, dzieci, młodzież i dorośli nie mogli doczekać się tej imprezy. Odbyła się ona w wyjątkowym klimacie. Organizator pamiętał nie tylko o rekwizytach z II wojny światowej, odpowiednim wystroju, ale pomyślał nawet o grochówce wojskowej i kiełbaskach dla wszystkich uczestników.

– Mogliśmy nabrać sił pomiędzy poszczególnymi starciami – żartują trenerzy klubu.

Zaangażowanie i motywacja ekipy znalazła odbicie w klasyfikacji medalowej. Złoto w K-1 light zdobył Damian Capiga. Po srebrny medal sięgnęli zaś Maria Cybulska, Kacper Szatanek, Bartek Bloch i Karolina Magdziarz. Brąz w K-1 full contact wywalczył Rafał Wiewiórski.

Nad przygotowaniami czuwał zespół trenerów: Aleksandra Malczyk, Łukasz Jesionowski, który pełnił także funkcję kierownika wyjazdu oraz Karol Wesling i Piotr Bąkowski.

Gratulujemy udanego turnieju i życzymy dalszych sukcesów!