VII Piaseczyńska Piątka

184

To była już siódma edycja corocznego biegu ulicami Piaseczna. Pogoda dopisała, a na stadionie pojawiło się mnóstwo osób.

W minioną sobotę na Stadionie Miejskim w Piasecznie odbyła się siódma edycja Piaseczyńskiej Piątki, czyli drugiej w tym roku imprezy biegowej z cyklu  „Rozbiegajmy Piaseczno”. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Kondycja co roku przyciąga tłumy osób, nie inaczej było i tym razem, tym bardziej że pogoda naprawdę dopisała. W zawodach wzięło udział ponad 500 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

Zmagania biegowe trwały od godziny 17.00. Rozpoczęły się one od Biegu Krasnali na 200 metrów, czyli rywalizacji najmłodszych uczestników imprezy. Następnie mieliśmy bieg dzieci na 400 metrów, Bieg Rodzinny na 1 kilometr, tradycyjną rozgrzewkę, a punktualnie o godzinie 18.00 wystartowali zawodnicy biorący udział w 5-kilometrowym Biegu Głównym ulicami Piaseczna.

Bieg na 5 kilometrów ukończyło 250 zawodników. Zwyciężył reprezentant Stowarzyszenia Kondycja Krzysztof Wasiewicz, który uzyskał czas 15 minut i 44 sekund. Drugi był Adam Kubicki z klubu Insignis Tfi, a trzeci Łukasz Więckowski z drużyny KS Start Pułaski Warka. Wśród kobiet najlepsza była Aleksandra Płocińska (czas: 19 minut 29 sekund), także zawodniczka Kondycji Piaseczno.