Urzecze pnie się w górę

0
368

Już po 6 spotkaniach gracze ze stadionu w Gassach mają dużo więcej punktów, niż w całych poprzednich rozgrywkach.

Miniony sezon B-klasy był pierwszym w historii nowego klubu z gminy Konstancin-Jeziorna – Urzecza Gassy. Debiut nie należał jednak do zbyt udanych, ponieważ w 26 ligowych spotkaniach piłkarze w zielonych trykotach odnieśli tylko jedno zwycięstwo (2:1 u siebie z Gromem Prace Małe), na które musieli czekać aż do czerwca, a także jeden remis (2:2 z Championem FC Otwock). Wśród 24 porażek były też i tak druzgocące, jak 0:10 z Sokołem Kołbiel, 1:11 w derbach z Kosą Konstancin czy tych z Mirkowem 1:8. Klub zbierał frycowe. Drugi sezon w „Serie B” już po kilku kolejkach można uznać za o wiele bardziej udany.

W pierwszej kolejce rozgrywek 2021/2022 Urzecze uległo co prawda 0:2 na wyjeździe Victorii Głosków, a później było nawiązanie wynikiem do zeszłej odsłony zmagań piłkarskich – grająca u siebie Delta Warszawa rozbiła ekipę z Gassów 11:1. Mimo gorszego początku, zawodnicy Urzecza szybko się pozbierali po przegranych i tydzień później zremisowali 2:2 w derbach z Kosą. Ostatnie kolejki to już seria samych dobrych rezultatów – najpierw zwycięstwo 3:1 w Pracach Małych z miejscowym Gromem, potem remis 1:1 w Gassach z Zamieniem, triumf 3:0 na tym samym boisku z Piorunem Warszawa i 3:1 z UKS Łady.

Urzecze zajmuje obecnie siódme miejsce w ligowej tabeli, a do trzeciego Zamienia traci zaledwie 2 punkty. W niedzielę 17 października o godzinie 15.00 drużyna zmierzy się na wyjeździe z ostatnią w stawce Walką Kosów.

Poza rozwojem zespołu seniorów, klub z Gassów skupia się również na dzieciach i młodzieży – jakiś czas temu ruszyła Akademia Futbolu Gassy tworzona przez Urzecze we współpracy z agencją Szkoła Rozwoju Talentów Moje Dziecko.

Czytaj również: Dachowanie samochodu Diagnostyki w Konstancinie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię