Urbański w Eredivisie! fot. Willem II Tilburg

Urbański w Eredivisie!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wychowanek Nadstalu Krzaki Czaplinkowskie będzie kontynuował swoją karierę piłkarską w jednej z najlepszych lig w Europie.


Młody utalentowany pomocnik Legii Warszawa Bartłomiej Urbański związał się z trzynastym zespołem ubiegłego sezonu holenderskiej ekstraklasy Willem II Tilburg. 19-latek podpisał z nowym klubem 3-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. Do Holandii trafił na zasadzie wolnego transferu, gdyż jego umowa z „Wojskowymi” wygasła 30 czerwca.
– Moi rodzice i siostra są ze mnie bardzo dumni, że wyjechałem za granicę i mogę się tu rozwijać jako piłkarz i jako człowiek. Zostałem tu bardzo dobrze przyjęty, jest to dla mnie bardzo ważne – powiedział pomocnik oficjalnej stronie internetowej trzykrotnego mistrza Holandii. – Nie mogę się doczekać, żeby rozpocząć trening! – dodał.
Satysfakcji z dokonanego transferu nie krył były znakomity środkowy obrońca reprezentacji Holandii, a obecnie dyrektor techniczny klubu Joris Mathijsen.
– Bartek jest postrzegany w Polsce jako bardzo duży talent. To uniwersalny zawodnik, który świetnie kontroluje piłkę i rozgrywa – powiedział Mathijsen.
Urbański swoje pierwsze mecze rozgrywał w barwach lokalnego Nadstalu Krzaki Czaplinkowskie, którego jest wychowankiem. Jego talent szybko zauważyli trenerzy warszawskiej Polonii. W 2015 roku piłkarz przeniósł się do lokalnego rywala „Czarnych Koszul” Legii Warszawa. Występował w drużynie rezerw mistrza Polski, udało mu się zadebiutować w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Mistrzów, gdzie rywalami Legii byli między innymi adepci Realu Madryt. W styczniu pomocnik znalazł się w kadrze seniorskiej drużyny trenera Jacka Magiery na zgrupowanie w Hiszpanii, grał w sparingach, ale ostatecznie nie udało mu się zadebiutować w pierwszym zespole. Teraz trafił do klubu, w którym liczą, że stanie się mocnym punktem wyjściowej jedenastki. Piłkarz zaliczył już mecz towarzyski przeciwko ekipie KV Kortrijk.
– Cieszymy się bardzo z Bartka Urbańskiego, że tak wysoko zawędrował. Jest takim ambasadorem KS Nadstal. Zobaczymy go jeszcze w niejednym klubie. Może podobnie jak Lewandowskiego... – mówił nam w kwietniu Przewodniczący Rady Miejskiej w Górze Kalwarii Zenon Nadstawny.
Kariera młodego pomocnika rozwija się bardzo szybko – w nadchodzącym sezonie będzie mierzył się na boisku z takimi firmami jak Ajax Amsterdam, Feyenoord Rotterdam i PSV Eindhoven. Miejmy nadzieję, że któryś z tych topowych klubów dostrzeże ogromny potencjał zawodnika.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama