Treningi dzieci zawieszone

0
739

Młodzi adepci futbolu będą musieli ćwiczyć umiejętności piłkarskie w zaciszu własnego domostwa.

W połowie marca Mazowiecki Związek Piłki Nożnej wydał komunikat, w którym poinformował kluby o zawieszeniu rozgrywek seniorskich w piłce nożnej. W początkowej wersji przerwa nie dotyczyła meczów dzieci i młodzieży od A1 do F2, które miały się odbywać zgodnie z terminarzami rundy wiosennej. Najnowsze obostrzenia rządu związane z pandemią doprowadziły jednak do zmian.

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej informuje, że w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 roku (Dz. U. poz. 546) wszystkie rozgrywki (seniorskie i młodzieżowe) prowadzone przez nasz Związek zostają zawieszone od 27 marca do 9 kwietnia 2021 roku. Terminy przełożonych kolejek będziemy podawać w kolejnych komunikatach – poinformował MZPN 26 marca na swojej stronie internetowej.

Rozporządzenie Rady Ministrów wpływa nie tylko na mecze, ale również i treningi, które także zostały zawieszone. Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że młodzi piłkarze nie będą trenować. Z pomocą przychodzą zajęcia online.

Tygodnie pełne aktywności fizycznej

– Nie oznacza to jednak rozbratu z piłką i aktywnością fizyczną. Włożyliśmy wiele wysiłku w przygotowanie naszych drużyn do sezonu wiosennego. Trenerzy oraz koordynator przygotowują program treningów zdalnych dla każdego z roczników. Zadbajmy wspólnie o to, by najbliższe tygodnie, choć nieco inne niż planowaliśmy, były pełne aktywności fizycznej i mobilizacji. Trenerzy prześlą zadania, a potem będą je rozliczać. Planujemy zajęcia online oraz filmy. Wierzymy, że 10 kwietnia spotkamy się na boiskach. Dbajmy o siebie i najbliższych. Trzymajmy formę i w pełnym zdrowiu przejdźmy przez ten trudny czas – informuje Klub Sportowy Konstancin.

Podobne rozwiązania możemy spotkać również w innych klubach. Mimo wszystko miejmy nadzieję, że zawodnicy szybko powrócą do tradycyjnych treningów. Zdaniem wielu rodziców jest to odskocznia od zdalnych zajęć w szkole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię