Transfer z Ekstraklasy

0
454

Nowy piłkarz ekipy trenera Arkadiusza Modrzejewskiego w poprzednim sezonie zaliczył debiut w najwyższej lidze w Polsce.

Występujący w IV Lidze MKS Piaseczno poczynił w ostatnich tygodniach kilka naprawdę istotnych ruchów transferowych. Drużyna, która w poprzednim sezonie zajęła wysokie szóste miejsce w ligowej tabeli, pokazuje, że ma apetyt na coś więcej.

Wielkie powroty

Ogromne wzmocnienie stanowi powrót z wypożyczenia z III Ligi dwóch bardzo utalentowanych zawodników – Łukasza Krupnika oraz Roberta Majewskiego. Pierwszy z nich to 23-letni ofensywny pomocnik, który w ostatnim sezonie grał w Victorii Sulejówek. Rozegrał w niej 33 mecze (w tym 25 w pierwszej jedenastce), aczkolwiek był wystawiany na pozycji prawego obrońcy. Majewski zaś ostatnią rundę spędził w Motorze Lublin. Wystąpił w 16 starciach i zdobył bramkę w meczu z Podhalem Nowy Targ.

Po raz trzeci w karierze zawodnikiem Piaseczna został Marcin Marcinkowski. 24-letni bramkarz grał w klubie ze stadionu przy ulicy 1 Maja w latach 2006-2012 i w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017. Ostatnio reprezentował KS Raszyn.

Poza trzema zawodnikami, którzy wcześniej zakładali koszulkę Piaseczna, w nowym sezonie grać będzie także 21-letni Patryk Dąbkowski. To boczny obrońca, który był graczem Mazura Karczew. Występował wcześniej w Drukarzu Warszawa i Victorii Sulejówek. MKS wzmocnił również 20-letni pomocnik Marek Pawłowski grający dotychczas dla Ursusa Warszawa. Zawodnik bardzo dobrze zaprezentował się w przedsezonowych sparingach.

Atuty w defensywie i ofensywie

Niewątpliwie największym hitem transferowym jest ściągnięcie Tomasza Pietrzaka. 19-letni ofensywny pomocnik przychodzi do zespołu na roczne wypożyczenie z Zagłębia Sosnowiec. Wychowanek akademii piłkarskiej KS SEMP Warszawa we wrześniu minionego roku został włączony do kadry pierwszej drużyny ówczesnego beniaminka Lotto Ekstraklasy i później podpisał profesjonalny trzyletni kontrakt z Zagłębiem.

– To jest środkowy pomocnik, mogący grać na pozycji 6, 8 i 10. Ma swoje atuty zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Od samego początku widziałem w nim potencjał i od razu po przyjściu dostał szansę gry ze starszymi – mówił o nim oficjalnej stronie internetowej Zagłębia Mariusz Strojczyk.

W maju Pietrzak zadebiutował w najwyższej lidze w Polsce w meczu 36. kolejki ligowej z Koroną Kielce. Grał od 1. do 45. minuty, Korona zwyciężyła wtedy 4:2.

Pierwszy mecz MKS Piaseczno w nowym sezonie IV Ligi odbędzie się na Stadionie Miejskim w Piasecznie w środę 14 sierpnia o godzinie 17.30. Rywalem zespołu trenera Arkadiusza Modrzejewskiego będzie Wilga Garwolin.