Tłumy na „Żabim Wyścigu”

163

Łącznie w zawodach wystartowało ponad 400 uczestników! Atmosfera biegu była naprawdę świetna.

W minioną sobotę w Zimnych Dołach w Żabieńcu tradycyjnie odbył się bieg o o nazwie „Frog Race”. To była już jedenasta edycja kultowego wręcz „Żabiego Wyścigu”, organizowanego przez Stowarzyszenie Kondycja we współpracy z Gminą Piaseczno. Zawody co roku przyciągają mnóstwo biegaczy – nie inaczej było i tym razem, gdyż łącznie wystartowało ponad 400 osób.

Biegi odbywały się na kilku różnych dystansach. Najmłodsi mogli zmierzyć się w rywalizacji na 100, 200 oraz 800 metrów. Dorośli rywalizowali zaś na dystansie 5 i 10 kilometrów. Fani „kijków” brali udział w kategorii nordic walking na 5 kilometrów.

Jako pierwsze biegły dzieci. Na dystansie 100 metrów wśród dziewcząt zwyciężyła Lena Kudyba, a wśród chłopaków Wojciech Klein. Na 200 metrów najlepsi byli Karolina Kiewra i Witold Dębecki, a na 800 metrach zwyciężyli Malwina Dziewońska oraz Damian Anders.

Po dekoracji najmłodszych nadszedł czas na wspólną taneczną rozgrzewkę. Nieco później uczestnicy biegu głównego zbierali się już w miejscu startu. Po wystrzale z rewolweru zawodnicy ruszyli do biegu.

Bieg na 5 kilometrów wygrał Tomasz Michał Roszkowski z czasem 00:16:40. Drugi był Mateusz Zaborski, a trzecią pozycję zajęła Aleksandra Płocińska z Kondycji. W walce na dystansie 10 kilometrów najlepszy okazał się Tomasz Słupik (00:35:11), za którym byli kolejno Kamil Lubowiecki i Paweł Szczepański. Wśród kijkarzy wygrał Jan Wagner z rocznika 2003.

Trzeba także zauważyć, że „Frog Race” to bieg, który łączy ludzi – biegali zarówno sportowcy, jak i osoby niepełnosprawne, którym należą się ogromne brawa za udział w zawodach.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny „Żabi Wyścig”.