Testy w pierwszoligowcu

0
334

Akademia walczącego o awans do Ekstraklasy Rakowa Częstochowa chce się przyjrzeć bliżej trójce zawodników z Piaseczna.

Dobre informacje dla Młodzieżowego Klubu Sportowego Piaseczno, którego młodzież została dostrzeżona przez skautów z wyższych lig. Jak informuje fanpage rocznika 2004 piaseczyńskiego klubu, pierwszoligowy Raków Częstochowa, który już niedługo powinien awansować do Ekstraklasy, zwrócił się z prośbą o wyrażenie zgody na testy szkoleniowe w częstochowskiej akademii trzech zawodników Piaseczna: Stanisława Ubermanowicza, Rafała Stańkowskiego i Oliwiera Osińskiego. Testy odbywają się w dniach 1-4 kwietnia w Częstochowie.

To duża szansa dla młodych piłkarzy MKS, którzy już niedługo będą wchodzić do drużyn seniorskich. Tak jak jeden z innych graczy z rocznika 2004 – Cezary Pruszczyk – który w ostatni weekend zadebiutował w barwach MKS w rozgrywkach IV Ligi, rozgrywając 30 minut w starciu z Mszczonowianką Mszczonów. Młody piłkarz w dniu meczu miał ukończone 15 lat i 39 dni, co pozwoliło mu uzyskać tytuł najmłodszego zawodnika, który zagrał w ekipie seniorów MKS.

Na koniec przypomnijmy, że jeszcze niedawno do Rakowa Częstochowa trafiło dwóch młodych zawodników znanych z boisk powiatu piaseczyńskiego – Marcin Bawolik (przychodził z Kosy Konstancin, obecnie gra w Ursusie Warszawa) oraz Jakub Olesiński (również z Kosy, aktualnie KS Konstancin).