Tańczą po mistrzowsku

0
280

Radość wśród zawodników i trenerów Uczniowskiego Klubu Sportowego Emotion z Góry Kalwarii. To za sprawą triumfu w Mazowieckiej Lidze Tanecznej.

Emocje jeszcze nie opadły, choć od sukcesu minęło nieco czasu. 2 grudnia Emotion odebrał puchar, który był najlepszym podsumowaniem ciężkiej pracy. Młodzi tancerze startowali w ogólnopolskich turniejach i gromadzili punkty do rankingu prowadzonego przez okręg mazowiecki Polskiego Towarzystwa Tanecznego. – Punkty zdobywane są przez pary w pierwszych trzech klasach tanecznych H, G i F, w związku z tym dotyczy to głównie par dziecięcych i juniorskich. Wyniki ogłaszane są na ostatnim turnieju w roku. W tym roku finał MLT odbył się w Warszawie 2 grudnia, gdzie odebraliśmy puchar – wyjaśnia Jacek Stefański, trener klubu Emotion.

Dla młodych tancerzy zwycięstwo w Mazowieckiej Lidze Tanecznej jest ogromnym sukcesem. Jednocześnie trenerzy Joanna i Jacek Stefańscy mogą być dumni ze swoich podopiecznych. – To do tej pory największy sukces w krótkiej, bo nieco ponad trzyletniej historii klubu. W zeszłym roku zajęliśmy w Mazowieckiej Lidze Tanecznej również wysokie 3. miejsce – podkreśla Jacek Stefański.

Klub Emotion nie próżnuje i uczestniczy w kolejnych turniejach. Podczas grudniowego występu w Krakowie jedna par awansowała do wyższej klasy. – W dniach 14-16 grudnia 2018 roku trenerzy klubu mieli zaszczyt sędziować na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego w Krakowie, najbardziej prestiżowym w Polsce. Wzięło w nim udział ok. 750 par. Na turnieju zatańczyły 3 pary z klubu Emotion i wszystkie przeszły eliminacje, dzięki czemu mogły się zaprezentować w finałach na tradycyjnej gali wieczornej. Para Aleksander Wiaderny i Amelia Słomska wytańczyli 3. miejsce w kategorii 14-15 lat klasa D, zdobywając awans do klasy C – przedstawia trener klubu z Góry Kalwarii.

Teraz przed młodymi tancerzami kolejne wyzwania. Jak widać osiągnęli już wysoki poziom, ale trzeba utrzymać się na szczycie. Pasja tancerzy i wsparcie w postaci trenerów z pewnością będą w tym przypadku atutem.