Sukcesy w Ustanowie

0
411

Młodzi sportowcy z Ustanowa radzą sobie świetnie zarówno w rzutach do kosza, jak i w szachach.

W położonym w gminie Prażmów Ustanowie młodzież ostatnio świętowała kilka sukcesów sportowych w różnych dyscyplinach.

Jakiś czas temu w Szkole Podstawowej w Uwielinach odbyła się Prażmowska Spartakiada. Uczestnicy piątej edycji Prażmowskiej Spartakiady Przedszkolaków musieli zmierzyć się z takimi konkurencjami jak: tunel na czworakach, rzut do mini kosza czy logiczne klocki. Wszystkie z nich były punktowane. Najlepiej wypadło Przedszkole Językowe KIDI z Ustanowa. Drugie miejsce zajęły Uwieliny, a trzecie przedszkole z Prażmowa.

– Reprezentanci grup 5- i 6-latków podjęły rywalizację sportową, wykazując dużą sprawność fizyczną, szybkość, współpracę w drużynie oraz wiedzę – powiedziała dyrektor KIDI z Ustanowa Iwona Sankowska na oficjalnej stronie Urzędu Gminy Prażmów.

Świętowali również szachiści. 30 maja w Szkole Podstawowej w Uwielinach odbył się kolejny Międzyszkolny Turniej Szachowy pod patronatem Gminy Prażmów. Rywalizowało ogółem 26 dzieci z czterech szkół. Każdy z uczestników rozegrał po 5 partii szachowych. W kategorii indywidualnej zwyciężył uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Prażmowie, Mateusz Witczak, a w klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się młodzi szachiści ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ustanowie.

Duże brawa dla dzieci!