Sukcesy młodych tenisistów

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zawodnicy Tennis Pro Piaseczno spisali się wyśmienicie.

Klub Tennis Pro Piaseczno, będący fundacją tenisową, powstał z inicjatywy rodziców dzieci grających w tenisa ziemnego w gminie Piaseczno. Dzieci, które w nim trenują, dysponują bardzo dużym potencjałem i umiejętnościami, czego przykładem były między innymi ostatnie dwie imprezy, które odbyły się w grudniu.

Na rozegranym w Gdańsku Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Skrzatów swój pierwszy turniej rangi OTK do lat 12 wygrał Grzegorz Zemła. Młody, 10-letni tenisista nie dał szans starszym kolegom, pokonując reprezentantów klubów z Warszawy, Rzeszowa, Jeleniej Góry oraz Bielska-Białej. Pojedynkom towarzyszyły ogromne emocje. W finale Grzegorz zmierzył się z Janem Downarem z Gdańska i dzięki rezultatom: 6:1 i 6:2 sięgnął po zwycięstwo w turnieju.

W rywalizacji deblistów zawodnik Tennis Pro również pokazał się ze świetnej strony. Duet Grzegorz Zemła – Mikołaj Migdalski zajął trzecie miejsce.

Miniony rok był bardzo udany dla 10-latka, który ponadto zdobył tytuły mistrzowskie do lat 10 w mistrzostwach letnich i halowych, a także zaliczył udany występ na nieoficjalnych mistrzostwach świata Smrikva Bowl.

Zwycięstwo w tiebreaku

Spore powody do zadowolenia miał również drugi z piaseczyńskich tenisistów Tomasz Berkieta – triumfator turnieju Supermasters PZT do lat 11, w którym bierze udział ośmiu najlepszych tenisistów sezonu 2017. Tomek wygrał wszystkie swoje mecze w grupie i pewnie przeszedł przez półfinał. W finale spotkał się z Marcinem Andrzejczakiem z klubu AT Masters Łódź. Mecz był pełen walki do samego końca, a o końcowym wyniku zadecydował Supertiebreak, w którym to zwycięstwo odniósł Berkieta, od stycznia numer jeden w Polsce w rankingu PZT.

Gratulujemy wspaniałych występów!

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama