Sukcesy IKS Konstancin

0
281

Zawodnicy Integracyjnego Klubu Sportowego „Konstancin” zdobyli wiele medali w zakończonym już sezonie najważniejszych startów w zawodach pływackich.
IKS Konstancin prowadzi treningi pływackie od 8 lat. Zajęcia odbywają się w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie Jeziornie. W kadrze IKS-u znajduje się wielu utalentowanych zawodników, nad rozwojem których czuwają doświadczeni trenerzy.
Na początku minionego miesiąca w Olsztynie odbyły się mistrzostwa Polski w pływaniu czternastolatków. Podczas imprezy największy sukces z zawodników IKS-u osiągnął Maciej Raban, któremu udało się zdobyć aż cztery medale – mistrzostwo Polski w konkurencji 200 metrów stylem grzbietowym (czas 2:13,04), srebro na 400 metrów sposobem zmiennym (4:48,30) i na 100 metrów stylem grzbietowym (1:00,91), a także brązowy medal na 400 metrów stylem dowolnym (4:18,66).
W dniach 15-17 lipca miały zaś miejsce mistrzostwa kraju piętnastolatków w Lublinie oraz szesnastolatków w Ostrowcu Świętokrzyskim. Świetny występ w Lublinie zaliczyła zdobywczyni trzech medali Barbara Mazurkiewicz. Udało jej się stanąć na najwyższym stopniu podium w konkurencji 100 metrów stylem motylkowym (1:01,95), ponadto sięgnęła również po srebrny oraz brązowy medal kolejno na 50 (0:28,28) i 200 metrów (2:22,01) „motylkiem”. Ostrowiec Świętokrzyski podbiła Michalina Pecyna, która nie dała szans rywalkom na 400 metrów sposobem zmiennym (5:01,77), a w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym Michalina zdobyła srebrny medal. Z bardzo dobrej strony pokazali się także: Julia Abramowicz, Krzysztof Wiatr oraz Adam Rybarczyk.
Ostatnie zawody rozgrywane były w Olsztynie w dniach 23-24.07.2016 na jeziorze Ukiel. Na mistrzostwach Polski w pływaniu na wodach otwartych reprezentanci klubu IKS Konstancin łącznie cztery razy święcili sukcesy – dwa w konkurencjach indywidualnych i dwukrotnie w drużynowych. Srebro powędrowało do Michaliny Pecyny, a brąz do Julii Abramowicz. W konkurencji drużynowej uczestnicy zawodów pływali odcinek 3 000 metrów w trzyosobowych składach. Srebrny medal w kategorii Open wywalczyli: Michalina Pecyna, Maciej Pecyna i Michał Durajczyk. Drugie srebro zdobyli zaś: Julia Abramowicz Magdalena Roman oraz Adam Rybarczyk.
Trzeba dodać także, iż w klubie trenują również zawodnicy 12- i 13-letni, którzy zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Pływackiego nie mogą jeszcze brać udziału w rywalizacji ogólnopolskiej, ponieważ mistrzostwa Polski rozgrywane są od czternastego roku życia. Zawodnicy ci osiągają bardzo wysokie pozycje w ogólnopolskich rankingach wyników pływackich.
Wszystkim zawodnikom oraz trenerom gratulujemy sukcesów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię