Sukces na Słowacji

65

Zawodnicy piaseczyńskiego klubu kickboxingu zdobyli ogółem aż 11 medali na prestiżowym międzynarodowym turnieju.

Na początku lutego sportowcy klubu sportów walki KS X-Fight Piaseczno odbyli przygotowawczy obóz zimowy w Murzasichle, gdzie poza treningami w różnych formułach sportów walki korzystali również ze stoków. Obóz stanowił przygotowania do czekającego na nich sezonu.

Tydzień po zakończeniu obozu w Bratysławie miały miejsce prestiżowe zawody w kickboxingu o nazwie „Slovak Open” (15-17 lutego). W międzynarodowym turnieju wzięło udział blisko 600 zawodników z 91 klubów z 7 krajów, a więc ranga tego wydarzenia była naprawdę wysoka. KS X-Fight Piaseczno wyjechał na zawody w 12-osobowym składzie, który spisał się świetnie.

Najlepszy wynik osiągnęły dwie reprezentantki X-Fightu – Martyna Wieteska i Natalia Woińska. Dziewczyny wywalczyły medale (po srebrnym i brązowym) w dwóch formułach – pointfighting i light contact.

W pointfighting srebrne medal otrzymał jeszcze Hubert Wiluk, a także Jan Bocheński. W light contact z kolei brąz zdobyła Agata Kacprzak, Wiktoria Kamianowska oraz Cezary Aderek. W formule kick light świetnie spisywał się Rafał Wójcik, który przegrał jednak w finale z reprezentantem Węgier i musiał zadowolić się srebrem. Trzecie miejsce osiągnęła tu także Wiktoria Kamianowska.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom KS X-Fight Piaseczno!