Siłownia z przeszkodami

0
890

Modernizacja siłowni plenerowej w parku miejskim potrwa dłużej, niż pierwotnie zakładano. Powodem jest zły stan zainstalowanych tam urządzeń.

Funkcjonująca na dawnym stadionie w parku miejskim przestrzeń do street workoutu cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. Intensywna eksploatacja zainstalowanych sprzętów spowodowała, że konieczna stała się gruntowna modernizacja plenerowej siłowni. Wiosną gmina ogłosiła więc przetarg na remont obiektu. Udało się wyłonić wykonawcę – firmę AG-Complex, która wyceniła realizację zadania na niespełna 300 tysięcy złotych.

Przebudowa siłowni rozpoczęła się tuż przed wakacjami. Lista zadań dla wyłonionego w przetargu wykonawcy była dość długa. Istniejące urządzenia należało zdemontować. Część z nich ma zostać zainstalowana ponownie – te trzeba naprawić i zakonserwować. Następny krok to rozbiórka istniejącej nawierzchni, wykonanie korytowania i zagęszczenie gruntu.

Po zakończeniu robót ziemnych wykonawca ma zamontować ponownie stare urządzenia i zainstalować nowe. Po remoncie siłownia powiększy się m.in. o pylon, prasę nożną, steper, ściankę wspinaczkową czy linarium – łącznie pojawi się 7 nowych sprzętów. Nowością będą także przebieralnie z szafkami dla ćwiczących.

Pierwotnie finał prac miał nastąpić 21 października. Okazuje się jednak, że tego terminu nie uda się dotrzymać. Jak się dowiedzieliśmy, realizację inwestycji opóźni zły stan urządzeń, które dotychczas służyły mieszkańcom. Naprawa potrwa więc dłużej, niż wynika to z umowy z wykonawcą.

– Podczas prac okazało się, że istniejąca instalacja wymaga szerszego zakresu modernizacji niż przewidywano. Między innymi okazało się, że elementy osadzone w ziemi są zbyt skorodowane. W związku z tym konieczne jest zawarcie aneksu z wykonawcą zwiększającego zarówno środki na realizację zadania, jak i termin zakończenia inwestycji. Aneks powinien zostać podpisany w najbliższych dniach. Termin zostanie wydłużony do końca listopada – informuje piaseczyński magistrat.

Wygląda więc na to, że miłośnicy ćwiczeń w plenerze będą jeszcze musieli uzbroić się w cierpliwość.

Czytaj również: Siatkarki SPS Konstancin-Jeziorna wywalczyły puchar

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię