Siedemnasta Mila

261

W środę 3 maja odbyła się kolejna edycja Piaseczyńskiej Mili Konstytucyjnej.

Jak co roku celem imprezy były upamiętnienie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także popularyzowanie biegania, aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia.
Miłośnicy biegania mogli wystartować w czterech kategoriach. Na najmłodszych czekał bieg krasnali na 100 m, nieco starsi biegli już na 400 i 800 m. Gimnazjaliści zmierzyli się w biegu na 1 milę (1609 m). Bieg Główny kobiet i mężczyzn na dystansie 1 mili wystartował po godz. 15.00. Wśród zawodników silną grupę stanowili przedstawiciele władz gminnych, z wiceburmistrz Hanną Kułakowską-Michalak na czele, która pobiegła z numerem jeden. Wicestarosta powiatu piaseczyńskiego Arkadiusz Strzyżewski biegł natomiast z niepełnosprawną Natalią Jagielak, pokazując, że nawet będąc na wózku można być aktywnym. W Biegu Głównym triumfowali Krzysztof Wasiewicz i Aleksandra Płocińska.
W tym roku z powodu prac na ul. Sierakowskiego zmieniono trasę biegu, wyznaczając ją obok Komendy Policji. Przed Biegiem Głównym odbyła się tradycyjna wspólna rozgrzewka.
– 17 edycja Piaseczyńskiej Mili pokazała, że jest to bardzo popularna impreza. Organizujemy biegi dla różnych grup wiekowych, w tym dla najmłodszych. To naszymi śladami idą inne miasta – organizując od niedawna biegi dla dzieci. Co roku limit miejsc zostaje wyczerpany i w dniu biegu od biura zawodów odbija się dość spora grupa osób chcących wystartować w Mili. Chyba powoli trzeba zwiększyć limit do pół tysiąca osób – przyznaje Wiesław Paradowski ze Stowarzyszenia Kondycja. – Zaskoczeniem tegorocznej edycji był na pewno start aż szesnastu radnych.
Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy biegu nie mogą się już doczekać przyszłorocznej edycji. W tym roku na terenie gminy Piaseczno będzie jeszcze wiele szans, by wziąć udział w zawodach biegowych. Najbliższe to Piaseczyńska Piątka organizowana 27 maja.