Rywalizowali o Puchar Północnego Mazowsza

0
316

Reprezentacja pływaków MKS Piaseczno sięgnęła po wiele medali.

W kwietniu w Mławie odbyły się otwarte zawody pływackie o Puchar Północnego Mazowsza pod Patronatem Burmistrza Miasta Mława. Podczas dwóch dni zawodów świetnie spisali się pływacy piaseczyńskiego MKS, którzy wielokrotnie stawali na podium.

W pierwszym dniu zawodnikom z Piaseczna udało się zdobyć 6 medali. Na 200 metrów stylem dowolnym drugie miejsce zajęła Oliwia Samoraj, która po raz pierwszy przełamała granicę 2 minut i 10 sekund. Po złoto na 50 metrów stylem dowolnym sięgnął Wiktor Tkacz. Młody zawodnik poprawił przy tym dwukrotnie rekord mityngu w eliminacjach oraz w finale, a ponadto otrzymał brązowy medal w starcie na 50 metrów stylem klasycznym i srebrny w konkurencji 50 metrów stylem motylkowym. W wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym zwyciężył z kolei Franciszek Sobieszek, ustanawiając rekord mityngu oraz klubu na tym dystansie. W konkurencji 50 metrów stylem grzbietowym wywalczył srebrny medal.

Drugi dzień również obfitował w sukcesy – piaseczyńscy pływacy dorzucili kolejne 4 krążki. Oliwia Samoraj uzyskała trzeci czas na dystansie 100 metrów motylkiem. Franciszek Sobieszek sięgnął po dwa srebrne medale (na 100 metrów stylem grzbietowym i zmiennym), a Wiktor Tkacz okazał się najlepszy na dystansie 100 metrów stylem motylkowym.

Łącznie trójka zawodników MKS Piaseczno zdobyła 10 medali, co dało 14. pozycję w klasyfikacji medalowej. Wśród najlepszych zawodniczek (15 lat i starsi) Oliwia Samoraj uplasowała się na 5. Miejscu. W gronie najlepszych zawodników w tej samej kategorii wiekowej Franciszek Sobieszek był drugi, a Wiktor Tkacz trzeci.

Gratulujemy sukcesów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię