Rywalizacja kickbokserów

0
173

Na matach w GOSiR Piaseczno rywalizowało blisko 300 zawodników z 18 klubów z Polski. Impreza została objęta patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. 

W sobotę 20 marca w hali GOSiR przy ul. Sikorskiego w Piasecznie odbył się coroczny turniej kickboxingu Piaseczno Open. Na matach rywalizowało blisko 300 zawodników z 18 klubów Polski. Ze względu na liczbę uczestników oraz wymogi sanitarne zawody odbyły się w trzech niezależnych grupach wiekowych.

Pierwsza grupa walczyła na pałki piankowe w formule soft contact. Z reprezentantów gospodarzy – najlepiej spisały się tutaj Karolina Chuda i Zuzanna Węgrzyn, które wygrały swoje kategorie wiekowe, a Zuzanna zdobyła również tytuł najlepszej zawodniczki w formule pointfighting dzieci.

W kategorii -142 cm soft contact na podium stanęło troje reprezentantów X-Fight Złotokłos: Mikołaj Kurowski (I miejsce), Kacper Zięba (II miejsce) i Nikodem Buliński (III miejsce). Czwarty, brązowy medal dla X-Fight wywalczyła Matylda Dobrzańska. Brązowy medal w kategorii do 32 kg pointfighting zdobył Kacper Zięba.

Czytaj także: Mieszkaniec Józefosławia w finale Mistrzostw Świata w Capoeirze!

Rywalizacja kadetów starszych należała do Piaseczna, a zawodnicy X-Fight w świetnym stylu wygrali w konkurencji drużyn i zdobyli wiele medali w zmaganiach indywidualnych. W formule pointfighting bardzo dobrze spisał się Sebastian Jędraś. Swoje kategorie wygrali również: Izabella Dąbrowska i Gustaw Wielądek. W formule light contact po złote krążki sięgnęli: Bartosz Dobrowolski, Sebastian Jędraś, Gustaw Wielądek, Jan Bocheński i Daria Niciporuk. Jan i Daria zostali wybrani najlepszymi zawodnikami turnieju wśród kadetów starszych light contact.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię