Rozbiegali mieszkańców

227

To była już dziewiętnasta edycja biegu prowadzącego ulicami Piaseczna. Frekwencja i pogoda dopisały.

W sobotę 4 maja tradycyjnie odbyła się Piaseczyńska Mila Konstytucyjna. Wydarzenie organizowane między innymi przez piaseczyńskie Stowarzyszenie Kondycja zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy oraz kibiców. Tym razem na Rynku w Piasecznie spotkaliśmy się po raz dziewiętnasty. Pogoda dopisała, a w centrum miasta pojawił się tłum.

Około godziny 11.00 nastąpiło otwarcie imprezy. Chwilę później na starcie przy ulicy Kościuszki zebrały się już „krasnale”, czyli dzieci z rocznika 2012 i młodsze. Chłopcy oraz dziewczynki, dopingowane przez rodziców, przebiegły 100 metrów, po czym na mecie każdy z młodych zawodników został nagrodzony wspaniałym medalem. Każde dziecko było tego dnia zwycięzcą.

Następnie miał miejsce bieg na 400 metrów chłopców i dziewczynek z roczników 2009-2011. Dzieci z roczników 2006-2008 rywalizowały zaś na dystansie 800 metrów. Emocji nie brakowało.

Po biegach najmłodszych, na Rynku zebrała się bardzo duża grupa osób, które postanowiły wziąć udział w specjalnej rozgrzewce przed biegiem głównym. Rozgrzewkę poprowadzili: Zastępca Burmistrza Gminy Piaseczno Hanna Kułakowska-Michalak, Urszula Strzeżek z klubu Grawitacja Piaseczno oraz Burmistrz Gminy Piaseczno Daniel Putkiewicz. Wszyscy zebrani znakomicie bawili się w rytmie muzyki, a na koniec zaprezentowano wspólny taniec. Potem wszyscy ruszyli na start biegu głównego.

Bieg o dystansie 1609 metrów ukończyło 197 zawodników. Pierwsze trzy miejsca należały do reprezentantów Stowarzyszenia Kondycja. Zwyciężył Krzysztof Wasiewicz (czas: 04:30,71), drugi był Jan Mordel (04:42,48), a trzeci Bartosz Kucharski (04:45,43). Burmistrz Putkiewicz zajął 166. lokatę, a wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak zakończyła bieg na 185. miejscu.

Nie możemy doczekać się kolejnej Mili. To wydarzenie, które doskonale integruje społeczność gminy Piaseczno.