Rowerem po zwycięstwo

0
251

Sportowe emocje, mnóstwo zawodników, wyrównany poziom – tego dnia zamiast oglądać w telewizji olimpiadę, warto było wyjść na miasto.
Dopiero co polscy kibice świętowali sukces Rafała Majki, który zdobył brązowy medal w wyścigu szosowym na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, a już dzień później w Górze Kalwarii można było przeżywać kolejne emocje związane z kolarstwem. W niedzielę 7 sierpnia na nowej trasie miały miejsce zawody w ramach ŻTC BIKE RACE organizowanego przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów i rozgrywanych pod patronatem Burmistrza Góry Kalwarii.
Start zawodów znajdował się przy ulicy Księdza Zygmunta Sajny. Następnie trasa skręcała w lewo w ulicę Szpitalną i Pijarską, po czym zawodnicy kierowali się w prawo w stronę ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po opuszczeniu miasta uczestnicy wyścigu jechali drogą 724 przez Moczydłów, Brześce do Kawęczyna, w którym skręcali do miejscowości Dębówka, a potem przez Podłęcze oraz Wólkę Dworską kierowali się z powrotem do Góry Kalwarii. Meta wyścigu usytuowana była na ulicy Lipkowskiej. Długość jednego okrążenia liczyła 18 kilometrów, a ich liczba wynosiła od dwóch do sześciu. Wyczerpujący podjazd z pewnością nie należał do najłatwiejszych, ale zawodnicy dali sobie radę.
Rywalizowano w dwóch formułach – FIT Race oraz SUPER PRESTIGE. Pierwsza z nich pojawiła się w tym sezonie i polega na tym, że wszystkie kategorie pokonują wspólnie ten sam jeden dystans. Na trasie spotkać można było zarówno osoby młodsze, jak i dużo starsze.
W cyklu SUPER PRESTIGE zwyciężyli tego dnia: Magdalena Przeworska, Katarzyna Deręgowska, Zbigniew Michalski, Radosław Myszkowski, Lechosław Michalak, Piotr Pawłowski, Paweł Rychlicki, Mariusz Ciborek, Aleksandr Fadeev oraz Arkadiusz Szczerbiak. W FIT RACE triumfowali zaś (startowali wszyscy razem, ale wyniki uwzględniają kategorie wiekowe): Aleksandra Botul, Marian Mirowski, Stanisław Okoński, Tomasz Adamiak, Michał Janas, Arkadiusz Wyszkowski i Przemysław Bieńko. Wszyscy ci zawodnicy zacięcie walczyli o wygraną. Po zakończonych zmaganiach odbyła się dekoracja zwycięzców, w której uczestniczył Burmistrz Góry Kalwarii Dariusz Zieliński.
Siódmy etap zawodów z serii ŻTC nie był pierwszym wyścigiem kolarskim w Górze Kalwarii w ostatnim czasie – 19 czerwca w mieście odbył się Lotto Poland Bike Marathon. Gmina zdecydowanie przyciąga do siebie miłośników kolarstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię