Roman Kosecki zaprezentował swój program wyborczy

0
295

Były reprezentant Polski w piłce nożnej w swoim planie odniósł się do takich punktów, jak organizacja, rozgrywki, integracja, szkolenie oraz wizerunek. Wybory coraz bliżej.

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Roman Kosecki, wychowanek klubu piłkarskiego RKS Mirków, a później zawodnik między innymi Legii Warszawa, Atletico Madryt, Galatasaray Stambuł i reprezentacji Polski, zdecydował się kandydować na stanowisko prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Założyciel szkółki piłkarskiej MUKS Kosa Konstancin przedstawił swój program wyborczy dotyczący różnych sfer piłki nożnej w województwie mazowieckim.

Współpraca i reformy

W pierwszym punkcie swojego planu Kosecki porusza temat organizacji, gdzie deklaruje współpracę z urzędami i pomoc w pozyskiwaniu pieniędzy w regionach (osoba w MZPN oddelegowana do informowania klubów), w procedurach konkursowych i nowych projektach dofinansowań na sport, bezpłatne porady prawne dla klubów, wsparcie merytoryczne dla planów modernizacji obiektów (w szczególności małych klubów, „szatnia mistrza”), reorganizację struktur pracy biura MZPN i pakiet dla klubów w wysokości 4000 złotych (wniosek). Ponadto zgodnie z jego wizją związek ma rozliczać sędziów (PIT i księgowość).

W zakresie rozgrywek mają nastąpić reformy piłki seniorskiej oraz dzieci i młodzieży. Przejrzyste kryteria w spadkach i awansach, rozwój piłki kobiecej, rozwój futsalu, piłki plażowej, teqball, a także organizacja turniejów szlagierowych pod egidą MZPN (system turniejowy w sezonie zimowym, turnieje reprezentacji poszczególnych powiatów) – to wszystko znajduje się w planie kandydata z Konstancina. Do tego kwestie związane ze szkoleniem: współpraca z trenerami, bezpłatne konferencje, szkolenie dla kadry zarządzającej klubami, dofinansowanie kursów trenerskich, szkolenie sędziów dla potrzeb piłki dzieci, pomoc w organizacji stażów trenerskich w Polsce i zagranicą.

Nie bez znaczenia jest także integracja oraz wizerunek. Roman Kosecki zapowiada spotkania online z klubami raz na kwartał, galę MZPN, na której wyróżniano by kluby, trenerów i działaczy, organizację turniejów oldbojów i weteranów, promowanie futbolu przez byłych piłkarzy. Poszczególne ligi miałyby swoich sponsorów tytularnych, a związek korzystałby ze zmodernizowanej strony internetowej i działał prężnie również w mediach społecznościowych.

Czytaj także: Były piłkarz Piaseczna z niecodzienną passą w Ekstraklasie

Kopiują pomysły?

Jak poinformował Roman Kosecki, niektórzy kontrkandydaci postanowili wykorzystać jego autorskie pomysły i przedstawiać je jako własne.

– Szanowni kontrkandydaci w wyborach na prezesa MZPN, zgłoszeni oficjalnie i działający nieoficjalnie. Bardzo proszę o samodzielność i ogłoszenie swoich programów w wyborach na prezesa MZPN. Docierają do mnie informacje, że w większości korzystacie z moich autorskich pomysłów podpisując się pod nimi jako własne. Dlatego apeluję do was o zaprzestania takich praktyk. Mam nadzieje, że każdy z was przygotował swój program w sposób merytoryczny. Jeżeli tak, proszę o oficjalne ujawnienie tych postulatów – napisał kandydat na swoim profilu na Facebooku.

Wybory na prezesa MZPN odbędą się 11 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię