RKS Mirków- wielka reaktywacja

0
1083

Przyszły sezon B-klasy zapowiada się naprawdę ciekawie.

Robotniczy Klub Sportowy Mirków został założony w 1923 roku na osiedlu mieszkaniowym wokół zakładu papierniczego w Konstancinie-Jeziornie. W klubie trenowali między innymi lekkoatleci, pływacy, a także pingpongiści. W barwach sekcji piłki nożnej swoją karierę zaczynał wybitny reprezentant Polski Roman Kosecki, a także były piłkarz między innymi Polonii Warszawa Andrzej Kacprzak. Klub z ogromnymi tradycjami miewał różne wzloty i upadki.

XXI wiek i fuzja

Pod koniec lat 90. drużyna wycofała się z rozgrywek, a stan ten trwał do 2004 roku, kiedy została reaktywowana. W sezonie 2005/2006 Mirków awansował do A-klasy, po czym z niej spadł i następne lata spędził klasę rozgrywkową niżej. W 2010 roku zespół zajął ostatnie miejsce w tabeli i został rozwiązany. Kolejna próba ratowania seniorów nastąpiła w sezonie 2011/2012. Po powrocie do gry RKS zajął pierwszą lokatę w tabeli B-klasy, notując 16 zwycięstw, 2 remisy i 0 porażek, a sezon później wywalczył awans do ligi okręgowej. W rozgrywkach 2013/2014 Mirków już nie wystąpił, wszystko dlatego że klub połączył się z również grającą wtedy w okręgówce Skrą Konstancin, tworząc nową drużynę, która występowała na stadionie w Oborach.

Tak wyglądała w skrócie historia RKS Mirków. Historia, która – jak wszystko na to wskazuje – jeszcze się nie skończyła, a kibice najstarszego klubu w Konstancinie-Jeziornie znów będą mogli przyjść na stadion, zakładając na szyję klubowy szalik.

Zaczną od B-klasy

– Dokładnie 97 lat temu, 20 kwietnia 1923 roku, na sportowej mapie Mazowsza pojawił się Robotniczy Klub Sportowy Mirków. Była to pierwsza drużyna piłkarska reprezentująca nasze miasto. Niespełna wiek później okazuje się, że klubowi z tak dużymi tradycjami nie udało się przetrwać próby czasu, a w dodatku gmina Konstancin-Jeziorna nie posiada żadnej drużyny seniorskiej na szczeblu regionalnym. Wychodząc naprzeciw ciężkiej sytuacji, w jakiej znalazła się seniorska piłka nożna na terenie naszego miasta, lokalni pasjonaci futbolu postanowili podjąć się reaktywacji wspaniałego klubu jakim był i dla wielu jest RKS 1923 Mirków – poinformowali na swojej stronie internetowej założyciele stowarzyszenia Robotniczy Klub Sportowy „1923 Mirków” Konstancin-Jeziorna.

Prezesem zarządu został były zawodnik Skry, Kosy i KS Konstancin Jakub Główczyński, a funkcję trenera objął znany z prowadzenia konstancińskich klubów, ostatnio szkoleniowiec Orła Baniochy, Edward Brzeziński. Zespół zacznie od B-klasy i będzie trenować na boisku przy ulicy Literatów w Oborach. Mecze domowe RKS rozgrywane zaś będą w Żabieńcu, na obiekcie miejscowej Jedności. Przygotowania do startu ligi rozpoczną się pod koniec czerwca.

Fot. Facebook: RKS 1923 Mirków

Czytaj Także: MKS Piaseczno zastało puste boisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię