Podsumowanie sportu w gminach

262

Turnieje piłkarskie dla najmłodszych, biegi, mistrzostwa w siatkówce i jeździe na wrotkach – ubiegły weekend zdecydowanie minął pod znakiem sportu oraz aktywnego wypoczynku.
W dniach 10-12 czerwca na terenie naszego powiatu odbyło się wiele interesujących imprez sportowych obejmujących najróżniejsze dyscypliny. Mieszkańcy mogli obejrzeć zarówno lokalne, jak i te bardziej prestiżowe zawody. Zapraszamy do lektury krótkiego podsumowania sportu w gminach.

Biegiem, kajakiem i rowerem
W niedzielę na tamie wojskowej w Górze Kalwarii odbył się rajd po nadwiślańskim urzeczu. Uczestnicy mieli za zadanie przepłynąć 3 kilometry kajakiem po Wiśle, przejechać 12 kilometrów rowerem po Urzeczu oraz dodatkowo jeszcze przebiec pewien dystans przez skarpę. Dla najmłodszych uczestników przewidziany był minirajd. Wszyscy doskonale się bawili, ale najszczęśliwsi byli zapewne zwycięzcy. Wśród pań wygrała Katarzyna Marczyńska z klubu Sport GURU, a w kategorii panów zwyciężył Tomasz Smolarczyk z drużyny Ty Krakusie.

Ulicami Józefosławia i Julianowa
Tego samego dnia podczas pikniku rodzinnego mieszkańcy powiatu wzięli udział w biegu ulicznym Józefosławia i Julianowa. Dystans biegu głównego wyniósł 5 kilometrów, a trasa prowadziła ulicami: Ogrodowa – Krótka – Osiedlowa – Działkowa – Wilanowska – Cyraneczki. Poza nim w czasie imprezy miały miejsce również dwa biegi dzieci.

Lesznowola królem weekendu
W gminie Lesznowola działo się za to najwięcej. Międzynarodowe zawody ślizgów elektrycznych na akwenie w Nowej Woli i mnóstwo innych wydarzeń sportowych związanych z obchodami święta gminy. Finał Lesznowolskiej Ligi Piłki Siatkowej, minimistrzostwa w piłce nożnej (rocznik 2009) zorganizowane wraz z klubem FC Lesznowola, a także VII edycja zawodów kolarskich Legia MTB Maraton na Górkach Piaskowych w Magdalence. Jak świętować, to tylko na sportowo.

Trzydniowe mistrzostwa
A w Słomczynie (gmina Konstancin-Jeziorna) również nie próżnowali. Na torze przy Zespole Szkół nr 4 o puchary walczyli wrotkarze z całej Polski. Organizatorem zawodów byli Polski Związek Sportów Wrotkarskich oraz UKS Zryw, którego zawodnicy znani są z odnoszenia sukcesów. Impreza przyciągnęła duże zainteresowanie. Trzy dni mistrzostw transmitowane były również na żywo w internecie. Sportowcy rywalizowali w wielu różnych kategoriach. Wyniki zawodów dostępne są na stronie PZSW.

Grali oldboye
Na koniec podsumowania krótka informacja odnośnie do Pucharu Mazowsza Oldboyów w Piłce 7 Osobowej 2016. Rywalizacja była dosyć zacięta, ale ostatecznie w finale zmierzyły się Fundacja Moc oraz białoruska ekipa o nazwie Lokomotiv Baranovichi. Zwyciężyli ci pierwsi.

Kickboxing
W Pucharze Świata WAKO w Kickboxingu, który rozgrywał się w Rimini, udział wzięła trójka zawodników KS X Fight. Najwyższy poziom sportowy gwarantowała liczba uczestników ze wszystkich stron kuli ziemskiej (1500). W finale w kategorii do 56 kg kobiet, w formule K-1 zwyciężyła Dorota Godzina, która została również wybrana najlepszą zawodniczką K-1 rules Pucharu Świata. Łukasz Wichowski walczył widowiskowo i skutecznie, co pozwoliło mu na zdobycie srebrnego medalu. Wśród najmłodszych zaś w formule Pointfighting startował Mikołaj Dąbrowski i wywalczył 2 brązowe medale.