Podsumowanie rundy w lidze okręgowej

0
381

Po 15 kolejkach najwyższą lokatę z drużyn powiatu piaseczyńskiego zajmuje obecnie walcząca o awans Laura Chylice.

Pod koniec listopada piłkarze klubów występujących w lidze okręgowej rozegrali swoje ostatnie mecze w rundzie jesiennej. Teraz nadszedł czas na krótki odpoczynek, okres przygotowawczy oraz oczywiście ruchy transferowe. Przyjrzyjmy się, jak w minionej rundzie prezentowali się zawodnicy drużyn z powiatu piaseczyńskiego.

Pokonać konkurencję

Jesienią najlepszy wynik osiągnęli piłkarze Laury Chylice. Gracze ze stadionu przy ulicy Dworskiej w Chylicach zgromadzili na swoim koncie łącznie 34 punkty i mają ich aktualnie o 6 mniej niż lider całej ligi – LKS Chlebnia. Laura trzykrotnie schodziła z boiska pokonana – u siebie w meczu z KS Teresin (1 : 2), w Warszawie w starciu z MKS Polonią (2 : 4) oraz 13 listopada, kiedy to na własnym stadionie lepsza okazała się Chlebnia (0 : 1). Poza jednym remisem (3 : 3 z Gromem Warszawa w Chylicach) chyliczanom udało się wygrać wszystkie inne mecze. Do wysokich triumfów należy zaliczyć między innymi: 6 : 3 z GKS Podolszyn, 4 : 0 z rezerwami Pogoni Grodzisk Mazowiecki, 7 : 1 z Rysiem Laski, 5 : 0 na boisku rywala z drugą ekipą Błonianki Błonie, 10 : 0 z KS Blizne, a także wyjazdowe zwycięstwa z rywalami z powiatu – 4 : 3 z Koroną Góra Kalwaria i 6 : 0 ze Spartą Jazgarzew. Bilans bramkowy Laury to 61 strzelonych goli (najwięcej w lidze, tyle samo co Chlebnia) i 21 straconych. Tuż za Chylicami rundę zakończyła Polonia (32 punkty), Okęcie Warszawa (30 punktów) oraz KS Teresin (29 punktów). Wiosenna rywalizacja o awans do IV ligi zapowiada się bardzo ciekawie.

Nie będą odpuszczać

Na szóstej pozycji z dorobkiem 27 punktów jesienną rundę  zakończyli reprezentanci Korony Góra Kalwaria. Podopieczni trenera Mariusza Szewczyka wygrali dziewięć swoich meczów, a sześć razy pozostawali bez punktów. Korona zwyciężyła między innymi z: Okęciem Warszawa (1 : 0 u siebie), Polonią Warszawa (2 : 0 u siebie), rezerwami Błonianki Błonie (4 : 0 u siebie), KS Blizne (12 : 0 u siebie) i GKS-em Podolszyn (5 : 3 u siebie). W derbach powiatu „Koroniarze” rozgromili w Górze Kalwarii Spartę 6 : 2. Lepsi od nich, poza wymienioną wyżej Laurą, byli zaś: KS Teresin (0 : 3 na wyjeździe), Pogoń II Grodzisk Mazowiecki (3 : 5 na wyjeździe), Znicz II Pruszków (1 : 2 na wyjeździe), LKS Chlebnia (1 : 6 u siebie) oraz w ostatniej kolejce GLKS Nadarzyn (3 : 4 na wyjeździe). Ogółem zawodnicy w żółto-czerwonych trykotach trafiali do siatki przeciwników 50 razy, a stracili 29 bramek. W nadchodzącej rundzie można być pewnym, że zespół, który potrafi pokonać wyżej notowane kluby, będzie chciał powalczyć o coś więcej niż obecne miejsce w tabeli.

Na dnie tabeli

Dużym rozczarowaniem tego sezonu jest postawa spadkowicza z IV ligi – Sparty Jazgarzew. Klub, który rozgrywa swoje spotkania na boisku w Wólce Kozodawskiej, w 15 meczach zdołał uzyskać tylko 1 punkt – 18 września w domowym starciu z Gromem Warszawa. Pozostali przeciwnicy za każdym razem pozostawiali „Spartan” bez punktów. W całej rundzie Sparta trafiła do siatki rywali jedynie 10 razy, przy czym rywale strzelili jej aż 83 gole (najgorszy bilans w lidze).

Czytaj również: UKS Return wygrywa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię