Podsumowanie rundy: Liga Okręgowa

0
501

Nadchodząca runda wiosenna będzie obfitowała w piłkarskie emocje. Chętnych do awansu nie brakuje.

Kontynuujemy cykl podsumowań rozgrywek piłki nożnej w powiecie piaseczyńskim. Po IV Lidze nadeszła pora na okręgówkę. Po 17. kolejkach wiadomo, że warto będzie śledzić każdy mecz, gdyż sytuacja w tabeli jest niezwykle dynamiczna.

Niesamowity początek Orła

Beniaminek ligi Orzeł Baniocha z przytupem zaprezentował się na boiskach rywali. Klub z gminy Góra Kalwaria odnotował fantastyczną serię 9 z rzędu w pierwszych kolejkach. Wśród okazałych zwycięstw takie triumfy jak: 5:0 z KS SEMP Warszawa, 5:0 z Sarmatą Warszawa, 8:0 z Piastem Piastów, 7:1 z Przyszłością Włochy i 10:0 z Passovią Pass. Wszystkim wydawało się, że Orzeł jest nie do pokonania, aż tu przyszła nieoczekiwana domowa porażka 0:5 z KS Teresin. Mimo tej wpadki udało się utrzymać dobre wyniki. Ogółem Baniocha zdobyła 41 punktów w 17 spotkaniach (13 wygranych, 2 remisy oraz 2 porażki) i z imponującym bilansem bramkowym 68:24 zajmuje pozycję lidera tabeli. Trzeba jednak przyznać, że nie było o to łatwo, gdyż konkurencja depcze Orłowi po piętach.

Z Laurą po laury

Na drugim miejscu w tabeli rundę jesienną zakończył inny klub z powiatu piaseczyńskiego, a mianowicie Laura Chylice. Gracze trenera Macieja Tataja zgromadzili na swoim koncie identyczną liczbę punktów co Orzeł Baniocha. Bardzo dobrze dysponowana i zgrana drużyna również wygrała 13 meczów, 2 zremisowała i 2 razy przegrała. Na drodze Laury stanął Milan Milanówek (0:2 na wyjeździe) i Orzeł (3:4 na wyjeździe). Bilans bramkowy ekipy z Chylic to 60:24, a pokonała ona między innymi: Koronę Góra Kalwaria (4:1 w Górze Kalwarii), Przyszłość Włochy (5:0), Pogoń II Grodzisk Mazowiecki (4:1) i rozgromiła aż 10:0 KS SEMP Warszawa.

Czekają na potknięcie przeciwnika

Kiedy Korona Góra Kalwaria „na dzień dobry” przegrała w lidze z Laurą Chylice, nikt nie podejrzewał, że ten zespół zawalczy o czołówkę tabeli. Podopieczni trenera Mariusza Szewczyka wzięli się jednak w garść po niezbyt udanym początku (4 porażki, 1 wygrana) odnotowali niesamowitą serię 11 zwycięstw z rzędu. W ostatniej kolejce Koronę pokonał Milan Milanówek. Klub z Góry Kalwarii zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli (bramki: 43:24), a wyprzedza go wspomniany Milan i LKS Chlebnia. Do Laury i Orła brakuje Koronie 5 punktów, więc ma ona duże szanse, by awansować. Najwyższe triumfy? 3:0 z KS Teresin, 4:2 z Naprzodem Brwinów, 4:0 z Passovią Pass, 5:1 z Przyszłością Włochy i 6:0 z KS SEMP Warszawa.

W dolnej części tabeli znajduje się Perła Złotokłos. W 17 spotkaniach udało jej się wywalczyć 17 oczek. Taki wynik uplasował Perłę na 13. pozycji w lidze.

Czołowy strzelec Orła

Na czele tabeli strzelców znajduje się Maksymilian Vogtman z Orła Baniocha, który, podobnie jak Michał Madej z Milanu Milanówek i Michał Ocipka z Chlebni, 20-krotnie pokonywał bramkarzy rywali. Wysoko w tej klasyfikacji plasują się także: Patryk Kościanek (Orzeł Baniocha), Paweł Grodzki (Laura Chylice) i Jarosław Jamrozik (Laura Chylice), którzy zgromadzili na swoim koncie po 15 bramek.

Czytaj także:  Memoriał dla Korony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię