Podsumowanie rundy: klasa A

0
157

Chętnych do awansu nie brakuje – kto okaże się lepszy wiosną i osiągnie wyznaczony cel?

MKS II Piaseczno

Podsumowanie rundy jesiennej klasy A w wykonaniu zespołów z powiatu piaseczyńskiego rozpoczynamy od znajdujących się na trzeciej pozycji w tabeli rezerw IV-ligowego MKS-u Piaseczno. Zawodnicy trenera Arkadiusza Rysia po 14 meczach mają 27 punktów – o 1 mniej od drugiej Przyszłości Włochy oraz 7 punktów straty do pierwszych w tabeli rezerw Ursusa Warszawa. Młoda drużyna z Piaseczna (średnia wieku 18 lat) w 8 wygranych meczach pokonała między innymi: w derbach 5 : 0 Jedność Żabieniec, nie dała szans Przyszłości Włochy, pokonując wicelidera 3 : 0, rozgromiła 7 : 0 Progres Warszawa, a także 8 : 0 rezerwy Ożarowianki Ożarów Mazowiecki. Pozostałe zwycięstwa to: 5 : 1 z KS II Raszyn, 3 : 2 z UKS Tarczyn, 2 : 1 z FC Lesznowola i 1 : 0 z KS SEMP Warszawa. Klub zremisował 1 : 1 z Sarmatą Warszawa, 2 : 2 z Championem Warszawa i 1 : 1 z RKS Mirków. Porażkami zaś zakończyły się starcia przeciwko City Wilanów (1 : 2), rezerwom Ursusa (0 : 4) oraz Perle Złotokłos (1 : 3). Bilans bramkowy zespołu z Piaseczna to 40 : 17 (trzeci najlepszy wynik pod względem największej liczby strzelonych i najmniejszej liczby straconych bramek).

Jedność Żabieniec

Tuż za Piasecznem znajdują się mający o 1 punkt mniej gracze Jedności Żabieniec. Piłkarze z Żabieńca swoje pierwsze zwycięstwo odnieśli w czwartej kolejce, gdy w meczu pełnym goli pokonali 6 : 3 Progres Warszawa. Później okazali się oni lepsi od: Przyszłości Włochy (3 : 2), UKS Tarczyn (4 : 0), warszawskich drużyn – KS SEMP (2 : 1), Championa (4 : 0), Sarmaty (7 : 0), City Wilanów (3 : 0), a także Ożarowianki II Ożarów Mazowiecki (4 : 2). Klub podzielił się punktami z RKS Mirków oraz KS II Raszyn – w obu przypadkach wynik na tablicy świetlnej pokazywał 1 : 1. Jedność okazała się z kolei słabsza od wymienionego wcześniej Piaseczna, Ursusa II Warszawa (0 : 8) oraz lokalnych rywali: Perły Złotokłos (0 : 3) i FC Lesznowola (1 : 2). Żabieniec 36 razy pokonywał bramkarzy rywali, a stracił 28 bramek.

Perła Złotokłos

Piłkarze Perły 7 razy zdobywali komplet punktów, dokładając do derbowych zwycięstw: 2 : 0 z Sarmatą Warszawa, 8 : 0 z rezerwami Ożarowianki Ożarów Mazowiecki, 4 : 1 z RKS Mirków, 5 : 0 z Progresem Warszawa i wyjazdową wygraną 6 : 0 przeciwko UKS Tarczyn. Rezultat remisowy padł w spotkaniach w dwóch pierwszych kolejkach (0 : 0 z FC Lesznowola i 1 : 1 z KS SEMP Warszawa) oraz w późniejszym spotkaniu z Championem. Reszta meczów zakończyła się przegraną. Ekipa ze Złotokłosu ma obecnie 24 punkty i jest kolejnym z kandydatów do awansu – strata do drugiego miejsca to zaledwie 4 punkty, więc niewiele. Bilans Perły w bramkach to 41 : 18 (wicelider w klasyfikacji najskuteczniejszych ekip ligi).

RKS Mirków

Jedyny przedstawiciel gminy Konstancin-Jeziorna w klasie A ma już nieco trudniejszą sytuację. Klub znajdujący się na 8 pozycji w stawce, uzbierał na ten moment na swoim koncie 20 punktów. RKS odniósł 5 triumfów (2 : 0 z KS II Raszyn, 4 : 0 z Progresem Warszawa, 5 : 3 z UKS Tarczyn, 2 : 0 z Sarmatą, 3 : 1 z Ożarowianką), zanotował 5 remisów (2 : 2 z City Wilanów, 1 : 1 z Piasecznem, 1 : 1 z FC Lesznowola, 3 : 3 z KS SEMP-em, 1 : 1 z Jednością) i 4 porażki (0 : 2 z Ursusem II Warszawa, 1 : 4 z Perłą, 0 : 4 z Przyszłością Włochy i 3 : 4 z Championem).

Ważną informacją jest, że w ostatnim czasie doszło do spotkania zarządu klubu z trenerem Edwardem Brzezińskim, podczas którego wspólnie podjęto decyzję o zakończeniu współpracy. Trener Brzeziński pracował z RKS-em 1,5 roku i w tym czasie awansował z nim do klasy A.

FC Lesznowola

Gracze z Lesznowoli spędzą najbliższe miesiące na 9 miejscu w tabeli (18 punktów) – ich bilans to 5 zwycięstw, 4 remisy i 5 przegranych. Na uwagę zasługują przede wszystkim korzystne rezultaty w meczach z rywalami z powiatu piaseczyńskiego (0 : 0 z Perłą i 2 : 1 z Jednością), wygrana 4 : 2 z Championem oraz 5 : 1 z drugą ekipą Ożarowianki (5 : 1).

UKS Tarczyn

Najsłabszym, jak na razie, zespołem klasy A z terenu powiatu jest UKS Tarczyn – 18 punktów. Jego reprezentanci także 5 razy sięgali po zwycięstwo, aczkolwiek zanotowali 3 remisy, a 6 razy nie udało im się wywalczyć punktu. Tarczyn także potrafi sprawić niespodziankę – takie wyniki jak: 0 : 0 z Przyszłością Włochy, 1 : 0 z Lesznowolą, 2 : 0 z City Wilanów czy przede wszystkim remis 1 : 1 z Ursusem sprawiają, że rywale naprawdę nie mogą mieć pewności, czego się spodziewać, gdy spotkają się z zawodnikami UKS-u.

Runda wiosenna klasy A zapowiada się bardzo ciekawie – w zasadzie łatwiej jest wskazać, kto nie ma szans na wywalczenie miejsca premiowanego awansem niż kandydatów do końcowego triumfu. Z niecierpliwością czekamy na festiwale bramek.

Czytaj również: Podsumowanie kolejki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię