Podsumowanie rundy jesiennej

0
222

Dla jednych cotygodniowe pasmo zwycięstw, dla drugich fatalne serie porażek.

W miniony weekend zakończyła się runda jesienna rozgrywek piłkarskich w niższych ligach. Fanów lokalnych zmagań futbolu czeka długa przerwa – start rundy wiosennej zaplanowano na połowę marca. Teraz nastąpi okres przygotowań i meczów towarzyskich, ale zanim opublikujemy pierwszą relację ze sparingu, przyjrzyjmy się, jak jesienią zaprezentowały się nasze kluby.

Walczą o awans

MKS Piaseczno od samego początku sezonu dawał do zrozumienia, że celem jego piłkarzy jest wywalczenie III Ligi. Drużyna trenera Arkadiusza Modrzejewskiego latem dokonała solidnych transferów, o których na bieżąco informowaliśmy na łamach Przeglądu Piaseczyńskiego. Silny, młody skład od początku dobrze punktował, pokonując między innymi Victorię Sulejówek 3:1. Z drugiej strony piłkarzom ze stadionu przy ulicy 1 Maja przydarzały się też wpadki z drużynami ze strefy spadkowej, jak remisy 2:2 na własnym boisku z Żyrardowianką Żyrardów i Unią Warszawa. Gdyby nie łatwe straty punktów, Piaseczno byłoby teraz zdecydowanym liderem, a tak ma tyle samo punktów, co rezerwy Radomiaka Radom oraz Błonianka Błonie i zajmuje drugą lokatę w tabeli. Z tak mocną ofensywą – Zbigniew Obłuski, Bartosz Orłowski, Kamil Matulka, Łukasz Krupnik – kibice mogą jednak z optymizmem myśleć o wiośnie. MKS zdobył 43 bramki, co stanowi drugi najlepszy wynik w lidze.

Warto wspomnieć, że dobre występy zawodników z Piaseczna przykuły uwagę klubów z wyższych lig. Młody bramkarz MKS Jakub Trojanowski znalazł się na celowniku pierwszoligowego Zagłębia Sosnowiec, w którym przejdzie testy piłkarskie.

Czołówka ligi

Spoglądając na tabelę ligi okręgowej, od razu w oczy rzuca się przyjemny widok – w czubie stawki ukazuje nam się trzecia Sparta Jazgarzew i czwarta Laura Chylice. Oba kluby zmierzyły się w ostatniej kolejce i podzieliły się punktami (remis 2:2). Zaledwie 1 punkt więcej od Sparty i 2 od Laury mają liderzy, czyli Okęcie Warszawa oraz rezerwy Ursusa. Zwłaszcza Laura Chylice sprawiła kibicom ogromną niespodziankę – drużyna od początku rozgrywek pokazuje bardzo wysoką formę i może pochwalić się najwyższym dorobkiem bramkowym w całej lidze (47 trafień). Idąc na mecz Laury, można spodziewać się gradu goli – 5:1 z Gromem Warszawa, 4:1 z Perłą, wcześniej 7:4 z rezerwami Błonianki Błonie. Żeby nie było tak pięknie, graczom nowego trenera ekipy z Chylic Macieja Tataja przytrafiła się także wstydliwa porażka z SEMP-em Warszawa – aż 7:1. Niekwestionowanym liderem ataku jest Hubert Skrzypek (16 goli). Sparta z kolei dysponuje jedną z najlepszych obron w lidze i straciła tylko 17 bramek. Najgorzej wiedzie się Perle Złotokłos, która z zaledwie dwoma zwycięstwami i aż 12 porażkami zajmuje czternastą pozycję w tabeli.

Wiosna zapowiada się niezwykle emocjonująco. Pytanie, czy drużyny z czołówki utrzymają dobrą formę z jesieni.

Emocje w Górze Kalwarii

Tydzień wcześniej zakończyły się rozgrywki A-klasy. Gracze „Serie A” także muszą solidnie przepracować okres przygotowawczy, bo zdecydowanie gra jest warta świeczki. Mowa tu zwłaszcza o Orle Baniocha i Koronie Góra Kalwaria. Ostatnie derby były zwycięskie dla tych drugich, dzięki czemu to Korona zakończyła rundę na pozycji wicelidera. Następne derby mogą już decydować o awansie do okręgówki. Korona to najskuteczniejsza ekipa ligi – 49 bramek. Orzeł za to może pochwalić się najmocniejszą defensywą – 9 straconych goli. Oba kluby muszą pamiętać o Naprzodzie Stare Babice, który z 34 punktami zajmuje pierwsze miejsce w tabeli (3 punkty więcej od Korony i 6 od Orła).

Pozostałe ekipy z powiatu prezentują się bardzo różnie. Rezerwy MKS Piaseczno zdobyły 19 punktów i raczej będą pilnować środka tabeli, podobnie jak siódma Walka Kosów, ósma Lesznowola i dziewiąta Jedność Żabieniec. Na dole Nadstal Krzaki Czaplinkowskie (11. miejsce) i przedostatni UKS Tarczyn.

Królewski Wilanów

Na koniec szybki rzut oka na tabelę B-klasy. Tutaj w czołówce znajdziemy dwa kluby z pobliskiego Wilanowa – pierwszy City Wilanów, a 4 punkty za nim SF Wilanów z identycznym dorobkiem punktowym, co rezerwy Perły Złotokłos. Dziewiąty Grom Prace Małe, a przedostatnie SRS Zamienie.

Podsumowując, aż 6 klubów z powiatu piaseczyńskiego na różnych szczeblach ligowych walczy o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze mecze towarzyskie i ruchy transferowe.