Podsumowanie kolejki piłkarskiej

0
608

Remis w meczu na szczycie ligi okręgowej i coraz większe szanse na awans Piaseczna. Zapraszamy do krótkiego przeglądu ostatniej kolejki piłki nożnej w powiecie piaseczyńskim.

Przyzwyczailiśmy się już do wygranych zespołu MKS Piaseczno w kolejnych meczach i chyba nikt nie wątpił w to, że podczas domowego starcia z Unią Warszawa coś w tym względzie może się zmienić. MKS znów pokazał kawałek dobrego futbolu, gromiąc rywala 5:0. Do siatki Unii trafiali: Szymon Wiejak, Michał Suchanek (rzut karny) i aż trzykrotnie Bartosz Orłowski. To było już 8. ligowe zwycięstwo podopiecznych trenerów Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego z rzędu. Na walkę o awans niestety jest już za późno, ale w ciągu dwóch następnych kolejek jest szansa, żeby wyprzedzić w tabeli drugą Victorię Sulejówek, która ma tylko trzy punkty więcej.

Po wysokiej wygranej z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki nie udało się z kolei polepszyć swojej sytuacji punktowej piłkarzom Sparty Jazgarzew. W wyjazdowym spotkaniu z Mazurem Karczew lepsi okazali się gracze występujący na stadionie po drugiej stronie Wisły. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Mazura.

Czytaj także: Konkurs na logo „100 lat piaseczyńskiego sportu”

Remis na szczycie

W lidze okręgowej oczy kibiców zwrócone były na spotkanie Laury Chylice z Orłem Baniocha. W czubie tabeli coraz większy ścisk, więc każdy punkt jest na wagę złota. Po triumfie 12:0 nad GLKS Nadarzyn Laura pokonała 3:0 Pogoń II Grodzisk Mazowiecki, chociaż piłkarze nawet nie musieli wychodzić na murawę, gdyż Pogoń zrezygnowała z organizacji meczu. Orzeł zaś wygrał 1:0 z Milanem Milanówek. W meczu Laury z Orłem padł remis 2:2.

Po wpadce z Chlebnią (1:7) bardzo dobry występ zanotowała Korona Góra Kalwaria. Zawodnicy trenera Mariusza Szewczyka rozstrzelali 11:1 Naprzód Brwinów. Niestety kilka dni później na ich drodze stanął Teresin, który na własnym boisku zwyciężył 1:0.

Wyłączona z walki o awans Perła Złotokłos wygrała 3:0 z seniorami KS SEMP Warszawa i uległa 1:4 warszawskiej Sarmacie.

Obecnie sytuacja w górze tabeli kształtuje się następująco: na czele Orzeł Baniocha (68 oczek), drugi LKS Chlebnia (63 punkty), dalej Milan Milanówek (61 punktów), Laura Chylice (59), Korona Góra Kalwaria (58) i KS Teresin (56). Do końca sezonu pozostały trzy zwykłe kolejki i trzy zaległe. To będzie gorące lato w okręgówce…

Piaseczno drugie

Walka o wyższą ligę trwa również w „Serie A”. Na drugiej pozycji zameldowali się zawodnicy rezerw MKS Piaseczno, którzy pokonali 3:1 Perłę II Złotokłos. Istotne jest, że główny konkurent do awansu – GKS Podolszyn – przegrał 1:2 z witającym się z okręgówką MKS Polonia Warszawa. W pozostałych meczach FC Lesznowola zwyciężyła na wyjeździe 1:0 z Jednością Żabieniec, UKS Tarczyn nie dał szans rezerwom Ożarowianki Ożarów Mazowiecki, pokonując je 2:1, a Walka Kosów uległa na stadionie rywala 3:6 Anprelowi Nowa Wieś. Nadstal Krzaki Czaplinkowskie (grupa II) dalej na dnie tabeli – ostatnio lepsi okazali się gracze z Celestynowa (przegrana Nadstalu 3:4)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię