Podsumowanie A-klasy

0
792

W „Serie A” nie ma mocnych na Polonię Warszawa…

Kontynuując naszą serię podsumowań minionej rundy rozgrywek piłkarskich, zapraszamy do przeglądu jesieni w wykonaniu zespołów z A-klasy.

„Dwójka” walczy o awans

Z wszystkich zespołów reprezentujących powiat piaseczyński, w lidze najlepiej spisują się rezerwy klubu MKS Piaseczno. Druga drużyna IV-ligowca w 13 spotkaniach zdobyła 27 punktów, co pozwoliło jej uplasować się na pozycji wicelidera tabeli. MKS wygrał 8 meczów, 3 zremisował i zaliczył 2 porażki. Wśród największych triumfów można wyróżnić takie, jak inauguracyjne starcie z Anprelem Nowa Wieś, które zakończyło się pogromem 9:0, 6:1 z Walką Kosów, kolejny hokejowy wynik, czyli 6:0 z Progresem Warszawa i 8:0 ze Świtem Warszawa. Wiele bramek, niestety dla Piaseczna już w drugą stronę, padło także w przegranym meczu z MKS Polonią Warszawa, która w październiku na własnym boisku rozbiła piasecznian 8:1. Zespół ze stadionu przy ulicy 1 Maja strzelił łącznie 48 bramek, a stracił 19.

Rywalizacja o drugie miejsce – ponieważ wydaje się, że awans Polonii (12 zwycięstw i 1 remis) z pierwszej pozycji jest niezagrożony – będzie się toczyć z City Wilanów, Drukarzem II Warszawa, GKS Podolszyn oraz Perłą II Złotokłos. To kluby, które dzieli niewielka różnica punktowa.

Perła Złotokłos zajmuje szóstą lokatę, tracąc 6 punktów do Piaseczna. Klub z tej samej gminy odnotował 6 zwycięstw, 3 remisy i 4 przegrane mecze. 3 punkty za Perłą znajduje się FC Lesznowola (18 punktów), a dziesiątą i jedenastą pozycję mają odpowiednio: UKS Tarczyn (15 punktów) i Jedność Żabieniec (14 punktów).

Czytaj także: Drifter zniszczył boisko

Bez zwycięstwa

Dół tabeli należy do Walki Kosów. To najsłabsza ekipa całej ligi. Gracze Walki ponieśli 11 porażek i tylko dwa razy udało im się zremisować. Najbardziej bolesnym wynikiem było 0:10 z Polonią Warszawa, a na koniec rundy 11:3 rozstrzelała ich w derbach Lesznowola. Zawodnicy Walki muszą błysnąć świetną formą w rundzie wiosennej, jeśli nie chcą spaść o klasę rozgrywkową niżej.

W grupie Warszawa II swoje mecze rozgrywa za to Nadstal Krzaki Czaplinkowskie. Klub z gminy Góra Kalwaria także nie ma za sobą udanej rundy – w 13 spotkaniach wywalczył 10 punktów, zaledwie o 2 więcej niż ostatni Amur Wilga oraz Amigos Warszawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię