Podsumowali rok

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nagrody otrzymali zawodnicy, trenerzy, przedstawiciele klubów, a także osoby, które w znacznym stopniu przyczyniają się do rozwoju sportu w gminie.

 

W zeszły piątek na terenie obiektu stadionu miejskiego przy ul. 1 Maja w Piasecznie odbyła się wielka gala sportu połączona z jubileuszem 20-lecia Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Celem wydarzenia było podsumowanie minionego roku oraz nagrodzenie osób, dzięki którym piaseczyński sport rośnie w siłę. Gala była niezwykle uroczysta, a o dobrą muzykę zadbał zespół Manaus.

Wydarzenie otworzył burmistrz Zdzisław Lis, który przedstawił zebranym prezentację dotyczącą inwestycji, jakie gmina poczyniła w zakresie sportu oraz rozwoju sportowego gminy Piaseczno.

– 2011: 1 milion 846 tysięcy złotych, 20 klubów. 2018: blisko 3 miliony, 30 klubów. Wraz ze wzrostem ilości klubów rośnie zapotrzebowanie na konkursy sportowe, stąd te kwoty rosną. Co roku kwota jest wyższa – powiedział burmistrz na temat wsparcia udzielanego klubom sportowym przez gminę.

Imprezy zdominowane przez biegi

Zwiększyła się również liczba zawodników. W 2011 r. w klubach trenowało niecałe 2000 osób, obecnie zaś w zajęciach uczestniczy ponad 4000 zawodników. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju biegi.

– Nie ukrywam, że imprezy masowe zostały zdominowane przez imprezy biegowe – dodał burmistrz.

W 2010 r. na terenie gminy odbyły się 4 imprezy biegowe, które zgromadziły 1000 uczestników. Miniony rok prezentował się pod tym względem zdecydowanie lepiej, ponieważ w 15 takich imprezach wzięło udział ponad 5000 zawodników.

Następnie prezentację na temat planów gminy na przyszłość przedstawił wiceburmistrz Daniel Putkiewicz. Powiedział on między innymi o Centrum Edukacyjno-Multimedialnym, planowanych inwestycjach na stadionie miejskim, w Żabieńcu i w Jazgarzewie.

– Jako Piaseczno możemy mierzyć wysoko, możemy wspólnie zmieniać miasto i naszą gminę na lepsze. Wystarczy odrobinę cierpliwości, bardzo dużo konsekwencji i żelaznej systematyczności – oznajmił Daniel Putkiewicz.

Po zakończonych prezentacjach można było przejść do najważniejszej części, czyli wręczenia wyróżnień i nagród w poszczególnych kategoriach (nadzieja sportowa, szkoły, kluby sportowe, działacz, zawodnik, sponsor i trener). Wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi zawodnicy i trenerzy piaseczyńskiego Stowarzyszenia Kondycja, Klubu Sportowego Grawitacja oraz wydawca „Przeglądu Piaseczyńskiego” Jarosław Mika. Wręczono także nagrody okolicznościowe.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama