Pływacy MKS Piaseczno na podium

0
406

Zawodnicy klubu MKS Piaseczno bardzo dobrze zaprezentowali się podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików.

Pod koniec marca na warszawskim Żoliborzu pływacy z roczników 2008-2009 rywalizowali w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. Dla dzieci w wieku 12 i 13 lat zawody te mają rangę Mistrzostw Polski. Najbardziej istotny jest wynik drużynowy – w każdej konkurencji zawodów dla klubu punktują dwa najlepsze wyniki. Duży sukces odnotowali reprezentanci pływackiego klubu MKS Piaseczno.

12-latkowie zdobyli ogółem 8754 punkty, a 13-latkowie 8196 punktów. Obie drużyny zajęły trzecie miejsce w klasyfikacji punktowej.

– Miejsce w rankingu ogólnopolskim będzie można oszacować po przeanalizowaniu wszystkich zawodów przeprowadzonych w różnych lokalizacjach. Końcowa klasyfikacja będzie podana po drugiej rundzie tychże zawodów, które odbędą się w czerwcu 2021r. – czytamy w komentarzu MKS Piaseczno – Dotychczas najlepiej w historii klubu radził sobie rocznik 2005, który w wieku 12 lat zajął VIII m., a rok później VII m. W tym roku będzie ciężko „wskoczyć” do pierwszej 10., w obu rocznikach „oddaliśmy” trochę punktów, nie mając obsady we wszystkich konkurencjach. Rocznik 2009 ma jednak dużą szansę na pierwszą dwudziestkę.

Złoty medal zdobyła Maja Lesńska (100 metrów grzbietem), która sięgnęła również po srebro (100 metrów stylem dowolnym). Brąz wywalczyła Zuzanna Burza (200 metrów stylem zmiennym). Sztafety obu roczników uplasowały się na trzecim miejscu. Ponadto zawodniczki i zawodnicy Piaseczna bardzo często zajmowali wysokie pozycje od czwartego do szóstego.

Czytaj także: Mieszkaniec Józefosławia w finale Mistrzostw Świata w Capoeirze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię