Piłkarskie mecze ligowe bez sędziego

0
780

W rozgrywkach ligowych dzieci pojawiło się kilka istotnych zmian.

W środę 7 kwietnia Mazowiecki Związek Piłki Nożnej opublikował na swojej stronie internetowej komunikat w sprawie rozgrywek piłkarskich dzieci z kategoriach Żak (F1 i F2) oraz Orlik (E1 i E2). Są to dwie najmłodsze kategorie wiekowe w rozgrywkach młodzieżowych. Do najbardziej istotnych zmian należy ta związana z obsadą sędziowską.

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej od rundy wiosennej 2021 w rozgrywkach ligowych Żaków F1 i F2 oraz Orlikach E1 i E2 – 3. i 4. liga nie prowadzi obsady sędziów. Pełna obsada sędziowska dotyczyć będzie I i II ligi Orlików E1 i E2 oraz Młodzików D1 i D2 w rozgrywkach „warszawskich” oraz w rozgrywkach w Delegaturach z zachowaniem priorytetów od najwyższych lig – informuje Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. – Pełna obsada sędziowska obejmie wszystkie mecze ligowe od kategorii C2 do A1. W Ekstralidze sędziować będą trójki sędziowskie, zaś w pozostałych grupach tylko na wniosek gospodarza lub gościa zawodów.

Kto zatem będzie „gwizdać” i pilnować porządku na meczach dzieci? Szkoleniowcy.

– Mecze ligowe będą sędziowane przez trenerów obydwu uczestniczących w meczu zespołów – pisze MZPN, wyliczając zasady organizacji meczów w kategoriach od F2, F1.

Drugim bardzo ważnym aspektem jest publikacja wyników po zakończonym spotkaniu. Nie będziemy już śledzić w Internecie rezultatów gier.

– Mazowiecki Związek Piłki Nożnej nie będzie publikował wyników i tabel na swojej stronie i stronach regionalnych Delegatur, jak również zwraca się do klubów o niepublikowanie ich w swoich social mediach – czytamy – Komisja Gier Mazowieckiego ZPN będzie prowadziła klasyfikację wewnętrzną, celem usytuowania danej drużyny w klasyfikacji po każdej rundzie do odpowiedniego poziomu pod względem sportowym.

W komunikacie podkreślono między innymi również, że organizacji spotkań piłkarskich powinna towarzyszyć formuła „mecz czy trening to dla dziecka dobra zabawa”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię