Piłka Ręczna Uzależnia

0
560

Poziom zawodów był bardzo wysoki, wzięła w nich udział między innymi renomowana ekipa Wisły Płock.

W miniony weekend 28-29 listopada tradycyjnie odbył się turniej piłki ręcznej mężczyzn pod  nazwą Piłka Ręczna Uzależnia. Była to już czwarta edycja imprezy organizowanej przez klub UKS Szczypiorniak Lesznowola przy wsparciu gminy Lesznowola oraz Centrum Sportu w Lesznowoli. Szczypiorniści kolejny raz zaprezentowali wysoki poziom.

Mecze toczyły się na dwóch arenach – w hali w Łazach oraz w hali Centrum Sportu przy ulicy Kwiatowej w Mysiadle. Kluby rywalizowały w następujących kategoriach wiekowych: junior młodszy, młodzik oraz chłopcy rocznik 2008 i młodsi. W turnieju, poza drużynami gospodarzy UKS Szczypiorniak Lesznowola, wzięły udział takie zespoły jak: Wisła Płock, Anilana Łódź, Iskra Bydgoszcz, Włókniarz Konstantynów Łódzki czy AZS Włocławek.

Grad bramek

Nie brakowało ciekawych, pełnych bramek meczów. Przykładowo w rywalizacji juniorów Iskra Bydgoszcz pokonała 18:17 Anilanę Łódź, a Szczypiorniak zremisował 13:13 z Wisłą Płock. W zmaganiach chłopców 2008 i młodsi MUKS 21 Płock rozgromił 25:9 AZS Włocławek.

Turniej juniorów młodszych wygrała ekipa UKS Iskra Bydgoszcz. Wystąpiło w nim 81 zawodników z 5 drużyn, którzy łącznie spędzili na boisku 300 minut i rzucili 294 bramki. Z rywalizacji chłopców 2008 i niżej zwycięsko wyszła drużyna MUKS 21 Płock, tuż za którą uplasował się UKS Szczypiorniak Lesznowola. Zagrało 62 szczypiornistów, padło 199 bramek. Zmagania młodzików wygrali gracze Anilany Łódź, plasując się bezpośrednio nad gospodarzami z Lesznowoli. W ciągu 300 minut gry padły 324 bramki.

Czytaj także: Kolejne punkty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię