Piaseczyński Memoriał Rosłona

0
189

Memoriał Rosłona co roku przyciąga wielu znakomitych lekkoatletów z Polski i nie tylko. Za nami czwarta edycja.

W sobotę 5 czerwca na terenie stadionu miejskiego przy ulicy 1 Maja w Piasecznie tradycyjnie odbył się Memoriał Rosłona. Organizatorami imprezy byli piaseczyńskie Stowarzyszenie Kondycja oraz GOSiR Piaseczno. To zawody lekkoatletyczne, które zostały zainaugurowane w 2018 roku i od tamtego momentu regularnie się odbywają, tworząc wyjątkowe święto sportu. Memoriał ma na celu upamiętnienie Sławomira Rosłona – wybitnego wychowawcy wielu pokoleń biegaczy, prekursora lekkiej atletyki w Piasecznie. Jak co roku wystąpiło wielu zawodników, którzy korzystali również z doskonałej pogody.

Memoriał Rosłona, Piaseczno, Kondycja, lekkoatletyka, bieganie
Fot. Zawodnicy dawali z siebie wszystko

Wydarzenie połączone było z mityngiem dzieci, a także miało rangę mistrzostw Polski PZLA w biegu na 5000 metrów do lat 20 oraz do lat 23. Uczestnicy startowali na dystansach: 100, 200, 400, 600, 800, 1000, 1500, 3000 i 5000 metrów. Poziom był bardzo wysoki, padły rekordy życiowe.

Memoriał Rosłona, Piaseczno, Kondycja, lekkoatletyka, bieganie
Fot. Ostatnie chwile przed startem

Na 100 metrów najlepsi byli: Paulina Paluch (AZS AWF Warszawa) i w kategorii mężczyzn Wiktor Faraj (OKS Skra Warszawa). 200 metrów kobiet wygrała Justyna Paluch (AZS AWF Warszawa), zaś w rywalizacji panów najlepszy był Adrian Wesela (OŚ AZS Poznań). Na dystansie 400 metrów wygrała Alicja Wrona (AZS UMCS Lublin), a także Wiktor Suwara (AZS AWF Warszawa). Pierwsze miejsce na 600 metrów zajęła Oliwia Bełczew (KKL Kielce). 800 metrów kobiet wygrała Weronika Wyka-Majecka (AZS AWF Warszawa), a mężczyzn Krzysztof Różnicki (GKS Cartusia Kartuzy). 1000 metrów to sukces Damiana Andersa z Kondycji Piaseczno. Kondycja triumfowała również na 1500 metrów – złoto zdobyła Aleksandra Płocińska (w rywalizacji panów drugi był Krzysztof Wasiewicz, tuż za Andrzejem Kowalczykiem z ULKS Fajfer 2001 Łapanów). W kategorii 3000 metrów Masters najlepszy był Adam Kubicki, a na 5000 metrów Eliza Galińska (UKS Filipides Teresin) oraz Piotr Mielewczyk (Stowarzyszenie Piekielni Warszawa).

Memoriał Rosłona, Piaseczno, Kondycja, lekkoatletyka, bieganie
Fot. Prezentacja zawodniczek

Na mistrzostwach Polski U20 złote medale zdobyli: Natalia Bielak (KS SMS Szklarska Poręba) i Michał Zieleń (ULKS Technik Trzcinica). W kategorii do lat 23 zwyciężyli z kolei Beata Topka (ULKS Talex Borzytuchom) i Oliwier Mutwil (CKS Budowlani Częstochowa).

Fot. Rozgrzewka przed biegiem

Gratulacje dla wszystkich zawodników oraz dla organizatorów za kolejną edycję lekkoatletycznego święta w Piasecznie.

Memoriał Rosłona, Piaseczno, Kondycja, lekkoatletyka, bieganie
Fot. Uczestników tradycyjnie dopingowała fantastyczna publiczność

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię